Mezoterapi saç dökülmesini engellemek için gerekli olan en iyi ve en mantıklı yöntemdir. Saç Mezoterapisi saç olan derinin bir kısmına uygulanan bir çözüm tekniğidir. Saç köklerine iğne yardımı ile belenme yapılmaktadır. Bu beslenme karışımın içinde saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein ortalama 3 – 4mm kalınlığındaki iğnelerle saç derisinin içeri enjekte edilir. Kalitesizleşmiş ve sorunlu saçlar saç mezoterapisi sayesinde daha güçlü, daha canlı, daha kaliteli, daha sağlıklı bir görünüme sahip olabilir. Mevsim değişiklikleri, stres, sıkıntı gibi hususlarda saç dökülmesini engellemek için mezoterapisi kullanılmaktadır. Saç mezoterapisi yeniden saç çıkartmak demek değildir. Var olan saça destek amaçlı yapılır.

Saç mezoterapisinde hazırlanan beslenme özel sıvı herkes için değişik hazırlanmalıdır. Saçın yapısına göre sıvı hazırlanıp saç mezoterapisi öyle yapılmalıdır. Saç mezoterapisinin yan etkileri de göz önünde bulundurularak cerrahlar tarafından saç mezoterapisi işlemi yapılmalıdır. Saç mezoterapisi ortalama olarak 12 seanslık bir süreçte yapılır. Süreç içinde tekrarlama sıklığı yaklaşık olarak 1 aydır. Şöyle ki saç mezoterapisi 1 yıl boyunca devam eder. Saç mezoterapisinin etkisi 3. Aydan sonra kendisini göstermeye başlamaktadır.

Saç mezoterapisi işleminin ücretleri kesin olarak yasalar sebebiyle söylenemez. Ancak ortalama olarak saç ekimi operasyonunun ücretinin 3/1 fiyatına denk gelir. Saç mezoterapisi ödemesi aylık olarak yapılır. Yani her seansın parasını seanstan hemen sonra ödenir. Ve saç mezoterapisi saç ekimine göre çok çok ucuz bir işlemdir.