Bir önce ki yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize Saç ekimi Fiyatlarından bahsetmiştik bu yazımızda ise FUE Saç Ekimi Fiyatlarından bahsedeceğiz.

Saç ekimi işlemi uzun süren, deneyim ve tecrübe isteyen, dikkatli olunmadığı takdirde başarısız olunması ihtimali olan bir işlemdir. Saç olan derinin kanlanması çok iyi bir detaydır bu sebeple iltihap çok zor gelişmektedir. Fakat saç ekiminde hijyene, temel cerrahi kurallara uyulmadığı takdirde yaygın enfeksiyon, tetanos bile gelişebilir.

FUE Saç ekimi ücretlerini etkileyen hususlar şunlardır:

  1. 1. Saç ekimi işlemi yapılan yerin maliyeti: Saç ekimi Türkiye’de kanunlara göre sadece saç ekimi merkezlerinde ve hastanelerde ameliyathane ortamlarında yapılmaktadır. Avrupa ve Amerika’da daha çok muayenehanelerde uygulanır. Ancak Türkiye’de saç ekimi konusu çok istismar edildiği için yapıldığı yerler kısıtlanmıştır. Saç ekimi uzman olmadan neredeyse merdiven altlarında yapılmaya başlamıştı bu sebeple saç ekiminin tıp merkezleri ve hastanelerde yapılması zorunluluğu doğdu.
  2. 2. Saç ekimi işleminde kullanılan malzemelerin maliyeti: Saç ekiminde kullanılması gereken punchlar dışında maliyeyi arttıran çok fazla husus yoktur. Yine de ucuz ama yoğun  saç ekimi yapan merkezlerde ve hastanelerde saç ekimi fiyatını düşüre bilmek için eldivenden, uyuşturmada kullanılan malzemelerden, antibiyotiklerden ve serumlardan tasarruf etmeye çalışmaktadırlar. Ya da saç ekimini yaptıracak kişi sıkı bir pazarlık yaptığını sanıp saç ekimi işlemini ucuza getirdiğini düşündüğünde saç ekimini yapan merkezler bunları kısıtlamak zorunda kalarak maliyeti düşürme yoluna gitmektedirler. Buda dikkat edilmesi gereken bir husustur ve sağlığınızı tehlikeye atmaktan kaçınmalısınız.
  3. 3.      Saç ekimi işlemini gerçekleştiren ekibin maliyeti: Saç ekimi yapan ekibin tecrübesi, mezun olduğu üniversite, doktorun deneyimleri, doktorun tanınmışlığı da saç ekimi maliyetini yükseltmektedir.

Son olarak saç ekimi merkezlerinin ve saç ekimi yapa kliniklerin web sitelerinde saç ekimi fiyatlarının verilmesi yasal olmayan bir durum olduğu için saç ekimi fiyatları yasaktır ve fiyatlar yazılmaz. Saç ekimi fiyatlarını saç ekimi forum ya da saç ekimi ile ilgili bilgiler yayınlayan saç ekimi bloglarından öğrenebilirsiniz. Saç ekimi yaptıran kişiler işlemi yaptırdıkları fiyatları saç ekimi forumlarında ve bloglarında yorum olarak belirttikleri için ortalama bir fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. Günlerdir saç ekimi uygulaması ile ilgili araştırmalar yapıyorum ve saç ekimi yeni çağ açmış neredeyse artık saç dökülmesi sorun olmaktan çıkmış buna çok sevindim. Ancak saç ekimi fiyatları ile ilgili fiyatları araştırmaya kalkıştığımda fiyat veren her hangi bir site bulamadım ve birde şuna takıldım FUE yöntemi en iyi sonucu veren yöntem olduğunu okudum bu yöntem ile saç ektirmenin de fiyat konusunda fark olmasını sağlıyormu acaba?

  2. Merha ben ankaradan Timucin. Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ve o kadar yazı okudum en iyi yöntemin FUE yöntemi olduğunu gördüm eğer doktorlarda uygun görürse FUE tekniği ile saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum.

    Peki bu saç ekimi yönteminin fiyatı ne kadar bana kaça maal olur bilgisi olan varmı ?

  3. Valla kardeş ben Yaptırdım Ama hani diyorlar ya 10 gün içinde iyileşiyor benim etti 1 ay alınan bölgenin hala iyleşmedi ve daha yeni olduğu için bişey diyemiyom ben 6 bin TL. verdim ama hepside üş kağıtçıdırlar ektirdiğim hastanenin adını vermiyecem bana dediler ne kadar ala bilsek alacaz ama malesef ektirip gelen hastalara baktım hepsinede aynı sayıda kök ektirmişler bu ne kadar tesadüf hepsinin alınan bölge aynı sayıda kök alıyorlar hiçmi birinin 10 kök fazla çıkmadı bu üçkağıtçılık değilde ne nedir size soruyom anlıyacağın hepsi yalan

  4. fiyatların hiç birinede inanmayın ben şimdi ektirmiş olsaydım önce ektirip fyatı 6 bin TL ise bana söyledileri gibi ekmiş olsalardı ben 7 Bin TL verecektim ama hiç birine inanmayın kanmayın ekmişim ama pişmanım

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.