Gelişen Teknoloji ile saç ekiminde kullanılan teknoljide Fue saç ekimi yöntemi ile tam anlamı ile zirve yapmıştır. Kelime anlamı olarak kıl kökünün alım şeklini tarif etmektedir.Kıl kökünü FUT saç ekiminde olduğu gibi blok halinde değil tek tek alındığını tanımlamaktadır.

İlk defa 2003 yılında uygulanmış ve giderek yaygınlaşmaktadır.Kıl kökleri önceleri 1.5 mm lik boru şeklinde aletlerle alım yapılıyordu. Zamanla alım ucunun çapı 1.2 mm ye kadar düşmüş ve seri üretime geçilmiştir.

Halen en yaygın kullanılan FUE ucu seri üretilen orijinal 1.2 mm lik uçlardır.Gerçekten FUE nin mantığını kavramış ve sadece bu yöntemle kıl kökü nakli yapan saç ekimi merkezleri nin kendi uğraşıyla yürüyen gelişmeler zaman içerisinde alım aletlerinin çapını 0.6-0.7 mm ye kadar indirmiştir.

Her ne kadar bazı saç ekimi merkezleri 0.3 mm ile alım yaptığını iddia etse de özel alan ekimleri haricinde 0.6 mm nin altında aletle kıl kökü aldığını iddia etmek tamamen reklam amaçlı ve tüketiciyi yönlendiricidir ve bilimsellikten uzaktır.

Saç ekiminde “minimal invaziv”(çok az hasar yapan) yöntem FUE saç ekimidir ve eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı ve buna bağlı iş gücü kaybına sebep olmamaktadır.

FUE saç ekimi yöntemi diğer saç ekimi teknikleri gibi bir ameliyat değildir ve ameliyata bağlı ağrı, yara,enfeksiyon,kanama,yara açılması,yara izi gibi genel ameliyat risklerini taşımaz.

FUE saç ekiminde alınan greft standart ve tek tip olduğu için ekilecek alanda cildi kesmeden ve kıla istenilen açı verilerek ekim yapılabilmektedir fue saç ekimi tarzı da saça doğala en yakın görünümü kazandırmaktadır. Saç ekimi uzmanlarına göre FUE saç ekiminin FUT saç ekimimin den en önemli farklarından biride saç ekimi açısının saç ekimi uzmanının elinde olmasıdır.

5 YORUMLAR

  1. Selamlar bende gecen yıl fue yöntemi ile saç ekimi yaptırdım ve gerçekten olumlu sonuçlar aldım. Fue yöntemi ile saç ekiminde gerçekten doğal görünüm elde edersiniz şöyle diyebilirm hatta sizi hiç tanımayan biri saç ekimi yaptırdığınızı kesinlik anlamayacaktır. Zaten günümüzde hem doktorlar hemde saç kaybı yaşayan kişiler tarafından en çok tercih edilen saç ekim yöntemi fue yöntemidir…

  2. Üç yıl önce FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırdım ve sonuç çok memnun edici oldu saç ekimini yaptırdıktan sonra kafa kabuklanmalar oluşur bu kabuklanmalar 15 gün soonra dökülmeye başlar ve 40 gün sonra saçlar cıkmaya başlar bun çkmanın 7 ay sonraki hali gerçekten yüz güldürcü oluyo ben FUE yöntemi ile saç ekimi yaptıranlardanım şimdi iyiki yaptırmısım diyorum herkese önere bilirim FUE yöntemini…

  3. saç ekiminde ençok tercih edilen iki yöntem var fut ve fue yönte ancak fue yöntemi fut yöntemine nazaran daha çok tercih edilmektedir sebelerinden bazıları ise acısız olması, dikişsiz olması ve en önemliside saç ekimi yaptırdığınız hiç belli olmuyo arkadaşlar çok kaliteli ve orjinal bir görüntü cıkıyor ortaya bunları nerdenmi biliyorum bende 2 yıl önce saç ekimi yaptırm ve fue yöntemini kullandım gercekten iyi sonuç aldım…

  4. Merhab, benim de saçlarım 10 yıl önce dökülmüştü ve buna çare olarak bir çok yöntem denedim kulaktan duyma ne varsa denedim ama olmadı hiçbir şekilde olumlu bir sonuç alamadım. Daha sonra televizyonda saç ekimi ameliyatları ve saç ekimi merkezleri ile reklamlar ve konuşmalar gördüm saç ekimi yaptıranların yorumlarını vs gördüm ama yinede kararsızdım taaki oğlumun yanında beni göre bir arkadaşı beni oğlumun dedesi sanıncaya kadar çok zoruma girmişti bu olay ve hemen saç ekimi ile ilgi aramalar yapmaya başladım ve bi çok araştırmadan sonra edindiğim bilgiler doğrultusunda saç ekimi yaptırmaya karar verdim ve saç ekimi merkezine gittim ve doktorlarla görüştüm.

    FUE yöntemi ile saç ekimi uygulamasını gerçeklerştireceklerini söylediler ve tamam dedim çünkü benimde kendimce ediniğim bilgilere göre saç ekimi işleminde en iyi yöntem FUE yöntemiydi.

    Saç ekiminde gerçekten en iyi yöntemin FUE olduguna ben kanaat getirdim kimse saç ekimi yaptırdığımı fark bile etmiyor iyiki doktoruma güvenerek FUE yöntemini kullanmışım.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.