Saç ekimi uygulamasında en önemli faktör saçların hangi yöntem ile ekilmesi aşamasıdır. Bunun nedeni bir saç ekim doktoru bireye saç analizi yapar ve saç analizinden sonra bireye en uygun yöntem hangisiyse onu seçer ve bireye seçtiği yöntem hakkında detaylı bir bildi aktarır.

Saç analizinden sonra belirlenecek olan saç ekimi yöntemi bireye en doğal görünümü verecek olan saç kimi yöntemi seçilmelidir. Günümüzde FUE yöntemine olan talep daha çoktur. Bunun nedeni ise cerrahi bir işlem gerektirmediği ve saç kökü alınan bölgede dikiş izi olmadan yapılan bir işlem olmasıdır. Bu yüzden tercih edilme oranı FUT yöntemine göre daha yüksektir. FUT yöntemi artık neredeyse hiç tercih edilmemekte ve FUE yönteminde sonra geçen süre içerisinde birey çok daha acısız ve rahat bir dönem geçirmektedir.

Saç ekimi yöntemi belirlendikten sonra kişi detay bir şekilde bilgilendirilir hem olumlu hem de olumsuz yönden bu bilgilendirme sonrasın da birey ne isterse istesin ona değil kafası için hangi saç ekimi yöntemi uygun ise ona karar verilmelidir. Saç ekimi doktorunuz seçtiği yöntem hakkında sizi ne kadar iyi bilgilendirirse karar vermeniz o kadar kolay olur. FUT yöntemi günümüz her ne kadar çok az tercih edilen bir yöntem olsa da hala kullanılmaktadır. Bunu nedeni ise kesinlikle bazı bireylerin saç yapılı ile ilgilidir. Saç yapısı çok ince ve saçsız bölgesi geniş olan ve saçlı böğe çok az ise bu durumda en uygun yöntem FUT yöntemidir.

Ekim yaptıracak bireye FUT yöntemi hakkında da detaylı bilgi verilmeli ki kafasında oluşacak dikiş ve izden haberdar olmalıdır. Bu yöntem düşünülünce de FUE yönteminin çok daha iyi olduğu düşünülmektedir. Saç ekiminin hangi yöntem ile yapılması gerektiğini doktorunuz daha belirler.

 

1 YORUM

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.