FUE Yönteminin Faydaları Ve Zararları?

FUE yöntemi ile saç ekimi uygulaması son dönem de en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olmasıyla birlikte en çok talep edilen saç ekimi yöntemi olmuştur. Her saç ekimi düşünen kişi fue yöntemini büyük bir yoğunlukla istemektedir. Bunun nedeni FUE Yönteminin büyük ölçüde olumlu sonuçlar vermesidir.

Fue yöntemi son dönem de bu kadar çok talep görmesiyle birlikte merak edilen soruları da beraberin de getirmiştir. Bu sorular dan biri de FUE Yöntemin avantajları neler dir ve varsa dezavantajı bizlere nelerdir diye kafalar da sorular ve ufak tefek karışıklıklar olmaktadır. Öncelikle FUE yöntemi dikişsiz kesiksiz yapılan bir saç ekimi yöntemi olduğu bilinmesi gerekir. Bize sağladığı en büyük faydası saç ekimin den sonra ekilen yeni saçlar çıkana kadar kafada her hangi bir iz olmamasıdır. Bu bize sağladığı büyük bir avantajdır.

Kişi saç ekimi yaptırdıktan hemen sonra günlük yaşantısı sorunsuz olarak devam edebilir. FUE yönteminde sonuçlar çok daha doğal olması sebebiyle tercih edilme sebebini fazlalaştırmaktadır. FUE yönteminin avantajları kesinlikle dezavantajından çok daha fazladır. FUE yöntemi yaptıran kişinin bir de şöyle bir avantajı vardır göğüs kıllarından da faydalanılabilinir.

FUE yönteminin avantajlarının yanın da bir dezavantajlarından bahsedelim. FUT yöntemi ile saç ekimi yapılmasın dan zaman açısından çok daha uzun sürmesidir. Zamanın ve seansın çok daha uzun olması maliyet açısın dan biraz daha fazla olmasına sebep olmaktadır.

FUE yöntemin de bir diğer dezavantaj ise saç ekimine başlanmadan saçların traş edilmesi gereklidir. Buda bazı kişiler açısın dan dezavantaj olmaktadır. FUE yönteminde FUE motorunun devri çok iyi ayarlanmaz ise kişinin saç kalınlığı gibi durumlar göz önünde bulundurulmaz da uygulama yüksek devirlede olursa eğer yapılan bölgeye ciddi zarar verir ve bir daha saç çıkmamasını sağlar. Bu noktada uzmanın çok iyi olması gereklidir.

FUE yönteminde saç kökleri alınırken bilinçsizce alınırsa saç kökleri alınan bölge de büyük seyrelmeler görülebilir. FUE yöntemi ince telli saç yapısına sahip olan kişiler de kullanılmaz. FUE yöntemi mi fut yöntemi mi bunu sizin uzmanınız sizin için en doğru olan kararı vererek belirleyecektir.

1 YORUM

  1. Bende saç ekimi yaptıracağım artık kafaya koydum nişanlım saç ekimi yaptımamı istiyo nişanlımı da çok sevdiğim için kıramıyorum kesinlikle saç ekiminı yaptıracağım bundan önce bi kactane saç ekimi yöntemleri ile ilgili bir kac yazı okudum ve saç ekimi yaptıran biçok kişinin yorumlarını okudum fue yönteminin sonuclarının daha iyi oldugunu ve bu yüzden de hem saç ekimi yaptıracak kişiler hemde saç ekimini yapacak doktorlar tarafından daha çok tercih edildiğini okudum bende saç ekimi yöntemleri arasında fue yöntemini düşnüyorum bundan dolayı peki bana fue yöntemini samiyetle önerecek kimse varmı arkadaşlar…

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.