igneli kalem teknigi
igneli kalem teknigi

İğneli kalem tekniği daha sık saçlar için geliştirilen yeni teknikler arasında yer almaktadır. Ancak teknikler ne kadar gelişse de işlemler hem sağlık hem de estetik açıdan mutlaka uzmanlar tarafından planlanmalı ve kişiye özel olmalıdır.

Güzel saçlar kadınlar gibi erkekler için de çok önemlidir. Erkekte özgüvenin önemli sembollerinden biri haline gelen saçlar, dökülmeye başladığında ise yerini kaygı ve özgüven eksikliğine bırakmakta.

Saç ekimi bu anlamda erkeklerin imdadına yetişiyor fakat bu işlemin de hem estetik hem sağlık açısından uzmanlar tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Saç ekiminde yapılan hataların telafisi mümkün değilken doğru uygulamalarla sağlıklı ve doğal saçlar elde edilebiliyor. Son yıllarda uygulanan yöntemlerde ise Perkütan Mikro Kanal Tekniği ile Altın Uçlu Fue Tekniği trendler arasında yer alıyor.

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyenlerin öncelikle ektirmek istedikleri alanda saçların en azından yüzde 70’inin dökülmüş olmasına dikkat etmesi gerekir. Çünkü saçlı alanlarda ekim yapmak saç ekiminin başarısını olumsuz etkilemektedir.

Öte yandan saç ekimi yaptırmaya karar veren kişinin, ekim işlemi yapılmadan önce alkol ve sigara kullanımını azaltması ya da sonlandırması gerekir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsa doktoruna danışarak bir hafta önceden kesmesi gerekir.

Saç ekim teknikleri olarak; Micro Fue, Manuel Fue, DHI Tekniği, Tıraşsız saç ekim tekniği, Uzun saç Fue tekniği, Perkütan Mikro Kanal Tekniği, Altın Uçlu Fue Tekniği, Icegraft Tekniği gibi teknikler saç ekiminde kullanılmaktadır. Ancak tüm bu teknikler kişiye özel olarak planlanmak zorundadır. Saç kök bölgesi ve kellik alanı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu yüzden herkese standart ekim yapılır mantığından uzak durmak gerekir. Saça özel, saç yapısına özel, kişinin beklentisine özel teknik seçilmelidir.

Pek çok teknik saç ekiminde uzman kişiler tarafından yapıldığında çok başarılı sonuçlar verebiliyor. Son yıllarda popüler bir teknik olan Perkütan Premium Mikro Kanal Tekniği, FUE tekniğinde kullanılan Micro Silit ve normal Perkütan ile kanal açma yönteminin geliştirilmiş halidir, İğneli kalem teknik olarak da adlandırılmaktadır.

Saç ekim sonrası süreç ekimin başarısı açısından çok önemlidir. 10 günlük süre içerisinde özel bakım ve yıkama losyonları, hastanın kullanması gereken bazı ilaçlar oluyor reçete ettiğimiz. Bunlara harfiyen uyulması gerekiyor. Bu süre zarfında hastanın başına herhangi bir darbe almamasına dikkat etmesi gerekir. Ayrıca yine bu süreçte saç köklerinin yastığa sürtünerek zarar görmemesi adına 5 gün boyunca boyunluk ya da boynu kavrayan özel bir yastıkla uyunması tavsiye edilir. 10 günlük süreç sonrası kabuklanmalar yavaş yavaş dökülmeye başlar.  Bu dönemden sonra kişi rahatlıkla normal yaşantısına dönebilir ancak bu süreçte de reçete edilen şampuan ve bakım losyonlarını aksatmaması gerekmektedir. Bir ayın sonunda PRP uygulaması büyük önem taşımaktadır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.