istanbul sac ekim merkezleri
istanbul sac ekim merkezleri

Saç ekimi, kellik problemlerinin giderilmesi açısından diğer yöntemlere göre daha maliyetsiz tedavi çeşididir. Ülkemizde erkeklerin %65-70 ve kadınların %45’i saç dökülmesi problemi yaşamaktadır.

İstanbul saç ekim merkezleri
saç ekimi konusunda sizlere en sağlıklı ve kalıcı çözümlere ulaşmanızı sağlamaktadır. Son zamanlarda popüler hale gelen fue yöntemi ile saç ekimi konusunda sürekli yenileyen ve teknolojiyi yakından takip eden profesyonel saç ekim merkezleri güzel bir hizmet vermektedir.

Saç ekimi konusunda en fazla İstanbul’da ihtiyaç duyulması ve birçok saç ekimi merkezi olması müşterilerimize fayda sağlamaktadır.

Folliküler Ünite adı verilen ve saçlı derimizde bulunan mikro saç kökü demetlerinin teker teker çıkarılması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Saç ekimi operasyonu mutlaka doktorun gerçekleştirilmesi gereken komplike bir girişimdir.

Doğal görünüm, saç sıklığı ve verici alanın zarar görmemesi için işlemin uzman bir ekip tarafından desteklenmesi de vazgeçilmezdir. İki kulak arasındaki verici alan dediğimiz bölgede yeterli miktarda saçı olan sağlıklı erişkin bireyler saç ekimi için uygun aday sayılır.

Saç Ekimi Sonrası Ne Yapmalıyız?

  • Saç ekimi operasyondan sonraki 3 gün başınızı dik tutunuz. Gün içerisinde maksimum 2 saat arayla 15 dk. başınızı geriye doğru tutarak, alnınıza ve şakaklarınıza buz uygulayınız. Gün içerisinde en az 6 kez bu işlemi tekrar ediniz.
  • Saç ekimi operasyondan sonraki 15 gün önden fermuarlı, düğmeli rahat giyip çıkarabileceğiniz kıyafetleri (eşofman tarzı) tercih ediniz.
  • Saç ekimi operasyondan sonraki 1 hafta alkol kullanmayınız ve sigarayı azaltınız.
  • Size verilen ilaçları zamanında ve doğru şekilde kullanınız.
  • Saç ekimi operasyondan sonraki gün pansumanınız çıkartılacaktır. Size verilen programda bilgilendirme mevcuttur.

1 YORUM

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.