Bir önceki yazımızda siz ziyaretçilerimizi elimizden geldiği kadar Saç Ekimi Resimleri ile saç ekimi konusunda bilgilendirmeye çalıştık. Bu yazımızda ise Saç Ekimi İşlemini Kimler Yaptıramaz bunu anlatacağız.

Saç ekimi günümüzde bir hayli çok tercih edilmekte ancak saç ektirmek isterken sağlığımızdan da olmamak için dikkat etmeliyiz. Saç ekimi uygulamasını düşünen kişilerin ekim yaptırmadan önce dikkat etmelerinde büyük fayda var.

Saç ekimi son yıllarda hızla büyümekte olan sektörler arasında yer almış ve kendini oldukça ön plana çıkarmıştır. Saç ekimi bir diğer adı ile saç nakli, saç dökülmesi ya da başka sebeplerden dolayı açılmış bir alana saçlı alandan sağlıklı saç köklerinin alınarak saçsız alana transfer işlemine denir. Genellikle saçsız bölgeye transfer edilmek için saçlar kafanın arka kısmı yani ense bölgesinden ya da yanlardan kulak üstleri ve arkasından alınmaktadır. Herkesin bildiği gibi bu bölgedeki saçlar kolay kolay dökülmez, genel olarak başın orta kısmı yani tepe bölgesinde dökülme görülse de bu alan hep saçlı kalmaktadır. Kafamızın arka ve yan kısımlarında bulunan saçlara vertex saçlar denilmektedir ve bu saçlar ömür boyu uzar ve dökülmez.

Saç ekimi sektörü büyüdükçe daha yeni gelişmelerde olmakta. Saç ekimi işlemi gün geçtikçe daha doğal daha estetik görünmeye başlıyor. Saç ekimi işlemi ilk yapılmaya başlandığında saçların ekilmiş olduğu hemen belli olup anlaşılıyordur fakat saç ekimi işleminin kendini sürekli yenilemesi sonucu artık doğal saç ile ekilmiş olan saç birbirinden ayırt edilemiyor son derece olumlu sonuçlar vermektedir.

Ancak saç ekimi konusunda dikkat etmemiz gereken durumlar var kuşkusuz. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi yeniden saçlara sahip olmak için sağlığımızdan da olmayalım. Şeker, tansiyon, böbrek hastalığı olanlar, karaciğer rahatsızlığı olanlar, ağır kalp hastaları saç ekimi yaptıramazlar. Bu nedenle saç ekimi operasyonundan önce uzmanınıza danışmanız ya da mümkünse bir checkupa girmeniz uygun olur aslında en faydalısı da budur.

Saç ekimi uygulamasında merak edilen başka bir husus da saç ekimi esnasında bir ağrı olup olmayacağıdır. Saç ekimi uygulamasında transfer edilecek ve alınan yerlere uygulanan lokal anestezi sayesinde bir acı hissedilmemektedir. Etkisi bir gün gibi bir süre zarfında süren lokal anestezi sonrasında da bir ağrı hissetmezsiniz, bu nedenle ekstradan bir ağrı kesici ilaç ya da iğne kullanmanız gerekmez. Fakat operasyondan sonra saç ekilen bölgede yara ve kabuklanma oluşmaktadır bu sebeple saçlarınızı yıkarken dikkatli olmanız gerekmektedir. Saç derisini tahriş etmeden hafif bir masajla saçlarınızı yıkarsanız, kabuklar yavaş yavaş iyileşecektir. Aynı zamanda kurulama işlemini de hafifçe masaj yapar gibi kurulanmalıdır.

2 YORUMLAR

  1. Slm… Bende saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum güzel bir araştırma yaptım şimdi ise saç ekim merkezi araştırıyorum bana saç ekimi merkezlerinden önerebileceğiniz her bir merkez varmı acaba ?

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.