Saç ekiminde son dönemlerde kullanılan en gelişmiş teknik fue yöntemidir. Diğer yöntemden sadece kök alım şekliyle değişen bu tekniğin birçok avantajı vardır.

Saç köklerinin canlı hücreler olduğu düşünüldüğünde, sürenin kısalması ekilen köklerin canlı kalmasını sağlar. Bu durumda ekilen köklerin hepsinin çıkması beklenir.

Greftlerin dışarda bekleme süresi içinde daha sağlıklı ve canlı kalabilmeleri için özel olarak uygulanan yeni bir yöntemle greft ilk anda taze şekilde ekiliyor gibi işlem yapabiliyoruz.

Greft çıkartma işlemi tamamlandıktan sonra, ekim yapılacak bölgeye diğer saçlarının çıkış yönüne doğru özel bir uç yardımıyla kanallar açılır, çıkartılan kökler kanallara yerleştirilir. Bu işlemlerin tamamı ekim yapılacak greft sayısına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 6– 8 saat arasında sürer.

Ekilen saç ilk günden itibaren uzamaya başlar. Fakat kolojen yapısı bozulacağından, 2-3. Haftadan itibaren saç tellerinin dökülmesi beklenir. Döküldüğü takdirde 3. aydan itibaren ekildiği kanaldan tekrar çıkmaya ve uzamaya başlarlar. 6. ayda yarısından daha fazlası çıkmış olur, 1 yıl içinde ekim süreci tamamlanır. Kök kişinin kendi saçı olduğundan, özellikleri ekilen bölgeye taşınır; aynı renk ve karakterde çıkar. Tek farkı yer değiştirmiş olmasıdır. Ayrıca kökler dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındığından ekilen saç ömür boyu kullanılır. Fue tekniğiyle sadece saç ekimi değil aynı zamanda kaş, kirpik, sakal, bıyık ekimi de yapılabilir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.