Ne Zaman Saç Ekimi Yaptırmalı

2
2402

ne-zaman-sac-ekimi-yaptirilirMerhaba sacekimibilgisi.com ziyaretçileri bu yazımızda hangi durum da saç ekimi yaptırmanın uygun olacağından bahsedeceğiz.

Saç ekiminden geliştirilen yöntemlerin dökülmekte olan saç köklerinin ömrünü 1 – 2 yıl uzatmaktadır. Saç dökülmesi bazı hastalıklara bağlı ya da hormonal nedenlerden dolayı oluşmamışsa yapılan en mantıklı tedavi yöntemi saç ekimidir.

Saç Mezoterapisi ve Saç PRP’si yöntemleri ile saç dökülmesi engellenmektedir yani saç köklerinin ömrünün uzatılabilmesi mümkündür ancak bu yöntemlerle saç dökülmesinin önüne tamamen geçilememektedir yani saç dökülmesi tamamen durdurulamamaktadır. Ancak en son yöntemlerle gerçekleştirilen saç ekimi ameliyatları ise saç dökülmesine tam çözüm getirmektedir.

Erkekler de ve kadınlarda saç en önemli aksesuarlardan birisi olduğu kabul edilmiştir ve özellikle günümüz teknolojisi ile birlikte gelişen saç ekimi uygulaması ile saç dökülmesine çözüm olarak saç ekimi en çok tercih edilen tedavi yöntemi olmuştur.

Tıp dünyasında son yıllarda oluşan büyük gelişmelerle birlikte saç dökülmelerine çözüm olarak saç ekimi uygulamasına olan tercih her geçen yıl artarak saç ekimi ameliyatları yaygınlaşıyor. Bu yaygınlaşmanın nedeni ise saç dökülmesine ne iyi çözümün saç ekimi ameliyatları olması. Saç dökülmesini tamamen durdurmak mümkün değildir ancak saç dökülmesini biraz olsun geciktirmek için saç mezoterapisi veya saç prp tedavisi uygulanır. Bu tedavi yöntemlerinin uygulanması ile saç köklerin güçleniyor saç telleri kalınlaşıyor ve saçın ömrü ortalama 2 yıl daha uzatılıyor. Fakat sonuç olarak saç dökülmesi kaçınılmaz bir sonuç olarak bir süre sonra tekrar devam ediyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.