Saç ekimi işleminden sonraki süreçte en önemli ve dikkat edilmesi gereken aşamalardan biri saçların yıkanması işlemidir. Tabi ki saç ekim ameliyatı sonrası ekilen greftler arasında ve çevresinde bol miktarda kabuklanmalar olacaktır. Bu kabuklanmalar ekilen mikrogreflerin beslenmesini bozacak ve sağlıklı köklerinin oluşumunu engelleyecektir. Ne kadar kabuksuz ve temiz bir alan oluşturulursa, o kadar iyi neticeler beklemek gerekir ve gelirde. Bu durumla ilgili kişileri bilinçlendirmek gerekmektedir. SacEkimiBilgisi.Com web sitemizde konuyla ilgili kişilere ayrıntılı saç yıkama sürecini anlatan videolar vermekteyiz onları da incelemenizde fayda var.

Saç öncelikle saç ekimi işleminden 48 saat sonra yıkanmalıdır. Yıkama için özel olarak verilecek şampuan ve losyonlar 15 gün boyunca kişilerin saç yıkama işleminde kullanılır. Yıkamadan 45 dakika önce, özel olarak verilmiş losyon saç ekimi yapılan bölgeye sürülerek yıkama süreci boyunca kabukların yumuşamışı sağlanır.

Yıkama işlemi için kişilere verilen losyon saç ekimi yapılan bölgeye uygulanırken mutlaka elimizle sürtmeden, hafifçe bastırılarak işlem yapılmalıdır.

Daha sonra ılık ve tanziksiz akan bir su ile losyon durulanır. Bu işlem için özel yıkama koltukları da kullanılabilir. Durulama işlemi çok nazik bir şekilde, mutlaka greftlere bastırılmadan uygulanır. Bu işlem bitiminde şampuanla saç köklerine masaj yapar gibi kabuklar temizlemeye çalışılır. Yine kesinlikle dikkat edilmesi gereken konu sürtme hareketinin yapılmaması, sadece elimiz bastırılıp çekilerek bu işlemin yapılmasıdır.

Bu yıkama işlemi ile temizlenmeyen büyük çaptaki kabuklar, özel pensetlerle hassas bir şekilde alınır. Yıkama işleminden sonra saç havlu ile yine sürtmeden, sadece bastırılarak, masaj yapar gibi kurulanır. Gerek duyulursa, saç kurutma makinesi ılık moda alınıp kurulama yapılabilir.

Saç ekiminden sonraki ilk yıkamanın uzmanlar kontrolünde yapılmasında fayda vardır. İşlem ayrıntılı olarak hastalara anlatılmalı, gerekli görsel dokümanlar mutlaka verilmelidir. İlk yıkamadan sonra 15 gün boyunca hastalar bu işlemi kendi kendilerine yapmaları gerekir. Unutulmamalıdır ki ne kadar temiz bir bölge bırakılırsa, iyileşme süreci de o kadar hızlı ve çabuk olacaktır artı zahmetsiz olacaktır.

3 YORUMLAR

 1. Selam,
  Bende 3 yıl önce saç ekimi yaptırmıştım doktorum saç ekimini yapmadan önce saç ekimi konusunda baya bilgilendirmişti beni bunların başında saçların nasıl yıkanacağı ve kurulanacağıda vardı tabiki bende dikkatle dinlemiştim ve doktormun tavsiyelerie harfiyen uydum. Ve saç ekimi ameliyatından sonra doktorumun dediği gibi saçlarımı yıkadım tıpkı masaj yapar gibi ve aynı şekilde hafifce kuruladım bir süre böyle devam etti böyle bu ve saç ekimi uygulamasını yaptırdığım için çok mutluyum iyiki yaptırmılım hayatım değişti resmen.

  Herkese tavsiye edebilirim saç ekimi yöntemini.

 2. Saç ekimi ile ilgili çok güzel anlatımlarınız var sitenizdeki makalalerinizden bir kaçını okudum gerçekten güzel anlatımlar hazırlamışsınız insan okurken sıkılmadan okuyor emeğinize sağlık helal olsun.

  Bende saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ve saç ekimi ile ilgili araştırmalar yapıyorum ve araştıramyı yaparken sitenize geldim ve bundan sonra saç ekimi konusudna kafama takılan bütün sorularımı burdan soracağım ve sizin sitenizden takip edeceğim.

  Kolay gelsin.

 3. Merhaba… Bende zamanında keller grubuna girmiştim ve saç ekimi yaptırarak kellikten kurtuldum..
  Saç eminin önemli olduğu kadar saç ekiminden sonraki süreçte o kadar önemlidir saç yıkaması, saçı kurulaması ve yapmanız gereken ya da yapmamanız gerekeden şeyler vardır bunlara dikkat etmelisiniz sadece saç ekildi ve bitti diye birşey yoktur.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.