Saç ekimi öncesi gelişen sürecin en önemli aşamalarından birisidir saç analizi ve muayenesi. Saç ekimi bireylerin operasyon için uygun bir aday olup olmadığına saç analizi ile karar verilir. Saç kökü alınacak bölgenin analizi, işlem sonrası başarılı bir sonuç elde etmenin vazgeçilmezidir. Saç analizi ve muayenesi deneyimli ve uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Saç analizi esnasında bireyin saç yapısı, sıklığı ve ne kadar saç köküne ihtiyacı olduğu ve greft kalitesi incelenir. Bunun yanı sıra bireyin genel durumu da gözlemlenerek muayene edilir. Sonuç olarak bireyin sistematik bir rahatsızlığı var mı yok mu bu çok önemlidir ve bilinmesi gereklidir.

Şayet bireyin ciddi bir hastalığı varsa, örneğin diyabet, akciğer hastalığı, kalp hatalığı gibi insanında bedeninin tamamını etkileyen hastalıkları varsa saç ekimi sürecini ve sonrasını olumsuz yönde etkileyebilir. Özellik bu durum şeker hastalı için geçerlidir çünkü bu bireylerde beslenme problemi sebebi ile saç köklerinde incelme ve saç teli kalitesinde düşme gözlemlenir. Saç ekimi operasyonların da kullanılan ilaçlar bütün bedeni etkilediği için ileri derecede hastalığı olan bireylerde saç ekimi ameliyatı uygun olmayabilir.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi saç ekimi uygulamasında en önemli aşamalardan birisidir saç analizi.

1 YORUM

  1. Suanda fransadayim, daha f6nce 4 5 sene f6ncesinde Fransada bir defa oraietpon gecirdim sac ekdirdim ama, hem yerleri belli hemde azaldi ve du$du ekilen saclar eger bir uygun fiyat teklif ederseniz 1 ay kadar Tfcrkiye gelebilirim Yilba$inda.saygilarim ile. +11Was this answer helpful?

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.