Öncelikle saç derinize göre şampuan seçerek işe koyulmalısınız.

Eğer saç diplerinizde kepeklenme varsa sizde tahmin edersiniz ki gayet doğal olarak kepek şampuanı kullanmanız şarttır. Ancak aynı zamanda röfle saçlarınızı kuruttuysa, saçlarınıza hangi şampuanı kullanmalısınız sorusunun en mantıklı cevabı; kepek şampuanı. Kesinlikle gerçek anlamda saç kırıklarınızı onaran bakım kreminiz olmalı. Seçeceğiniz bakım kremi mutlaka onarıcı ve güçlü etkiye sahip bir krem olmalıdır..

Peki saçlarınızı kaç kere şampuanla malısınız? Normalde saçlarınızı 2 günde bir yıkarsınız. Bir sorun nedeniyle 4 gündür saçınızı yıkayamadınızsanız daha çok şampuanlamanız mı gerekir?

Üç şampuanlama ancak temizler diye düşünüyorsunuz, saç diplerinizde öyle yağlanmış ki zaten çok çabuk yağlanan bir cilt tipinizde var … E o zaman öncelikle saçlarınızı sabah yıkadığınızda akşam dipleri yağdan parlıyorsa o zaman yağlı saç şampuanı kullanın ama asıl önemlisi saçlarınızı 4 gün sonunda yıkarken 2 den fazla şampuanlamayın. Bu saçlarınızı yıpratır. İki kereden fazla şampuanlama saça zarar verir..

Doğru yıkama şekli şöyledir; birinci şampuanlamanın ortasında saçlarınıza biraz daha su ilave edin ve yıkamaya devam edin.. Sonra durulayın, ikinci kez şampuanlayın… Böylece saçlarınız temizlenmiş olacaktır… Eğer fazla yaparsanız uçlarınızı iyice kurutmuş olursunuz bu da kulağınıza küpe olsun.

Ve kremlemeye gelince saçınızın suyunu sıkın ve kremi emebilecek hale getirin… Gerekirse havluyla nemini banyodayken alabilirsiniz etki 3 katına çıkar … Çoğunlukla banyoda sürülen krem saçtaki fazla su nedeni ile etkisini tam veremez.. Ve tabiî ki uygulama yaparken saça dikkatlice yedirin, diplere krem sürmeyin dökülme yapar… Kel kalırsınız 🙂

Ve sıcak su kullanmayın ve tırnaklarınızı kaşıyarak saçlarınızı yıkamayın.. Bu etkenler saç derisindeki yağ keselerinin fazla çalışmasını sağlar ve saçınızı yağlandırır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.