Öncelikle saç ekimi işleminin nasıl yapıldığından ve ney olduğundan bahsedelim. Saç ekimi kafanın arka kısmı yani ence bölgesinden ve ya kulak üsteleri yada kenarlarından sağlıklı saçların alınarak saç dökülmesinin oluştuğu bölgeye nakledilmesi işlemine saç ekimi denir. SacEkimiBilgisi.Com olarak sizlere en iyi ne güzel bilgilerimiz ve anlatımlarımızla saç ekimi konusunda bilgilendirmeyi bir amaç edinmiş bulunmaktayız. SacEkimiBilgisi.Com hiçbir kuruma bağlı olmaksızın çalışmakta ve hiçbir kurumu hedef almadan sizleri bilgilendirmektedir.

Saç ekimi uygulamasının her bir aşaması çok ciddi tecrübe ve dikkat isteyen hassasiyete sahiptir ancak saç ekiminin en önemli aşamalarından biri saç çizgisine doğallığın verilebilmesidir. Bu işlem gerçekten el becerisi dahi isteyen bir işlemdir.

Saç çizgisini oluşturacak olan cerrahın el becerisinin saç ekimi işleminden özellikle ön saç çizgisinde çok büyük önemi vardır.

Doğal Bir Saç Ekimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Ön saç çizgisi oluşturulurken kişinin açıklığı, verici bölgeden (donör) alınan greftlerin miktarı, kişinin yaşı ve beklentileri dikkate alınmalıdır.
 • Saç köklerinin beslenebilmesi için saç köklerinin yerleştirileceği mikro kesiklerin (kanalların) ekilecek olan greftlerin çapında olması gerekmektedir.
 • Saç köklerinin yerleştirileceği mikro kesiklerin açıları dökülme olmadan önceki mevcut olan saçların yönünde açılmalıdır.
 • Donör (verici) bölgeden alınan saç köklerinin çapı ve uzunluğu hesaplanarak, kanal açmak için kullanılan lateral slitin çapı ve uzunluğu ayarlanmalıdır. Kişiye özel kanal açıcılar kullanılmalıdır.

Bir ekimin doğal olup olmadığı en çok saç çizgisine bakarak anlaşılmaktadır. Bu nedenle size uygulanan saç çizgisi ekimin en önemli aşamalarındandır.

Erkeklerde hafif V şeklinde gelen doğal bir saç çizgisi vardır ve bu saç çizgisi her kişide farklı bir yön bulunmaktadır.

Başarılı bir ekimde bu yöne dikkat edilerek ve doğal saç çizginiz oluşturulur.

Bir saç ekimi işleminin doğal olup olmadığını saç çizgisine bakarak çok kolay bir şekilde anlaya bilirsiniz.  Bu sebeple sizlere uygulanan saç çizgisi ekimin en önemli ve dikkat edilmesi gereken aşamalardandır.

Erkeklerde hafif V şeklinde gelen doğal saç çizgisi vardır ve bu saç çizgisi her kişide farklı bir yön bulunmaktadır. Başarılı bir saç ekiminde bu yöne dikkat edilerek ve doğal saç çizgisi oluşturulmaktadır. Saç ekimi uygulamasında ekilen saçlar kesinlikle tekrar dökülmemektedir. Saç ekimi ameliyatı olacaksanız saç dökülmesinin bitmiş olması gerekmektdir.

7 YORUMLAR

 1. Bu makale oldukça faydalı, sacekimibilgisi.com ekibini tebrik ederim. Dikkatimi çeken en önemli nokta ise içerikte anlatılan şeylerin ve faydalı bilgilerin tamamen sonuçsal olması, sanırım artık ben ve dayım da bu işi buradan öğrenicez.

 2. Saç ekimi yöntemlerindeki alın çizgisi diye söylenen olay bumuydu yani şimdi saç çizgisimi…

  Ama gerçekten saç ekiminde saç çizgisini belirlemek gerçekten önemli olan aşamalardan biri olsa gerek çünkü rast gele ekilmiş bir saç alının kötü görünmesini sağlayacaktır.
  Gerçekten güzel bir makale olmuş emeğinize sağlık çok güzel araştırmalarınız ve anlatımlarınız var.

 3. Makale baştan sona kadar anlamlı ve net açıklayıcı bilgiler yazılmıştır. Bundan dolayı bende saç ekimi yapmaya kararlıyım, beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.

 4. Selamlar. Saç ekimi yaptırdığımda doktorum saç ekiminde saç öizgisinin çok önnemli olduğunu söylemişti bende pek önemsememiştim sonuçta bütün ekilen saçlar tutmaz dökülür yine alın bölgesi çizgiye göre görünmez diye düşünmüştüm fakat saç ekimine başlamadan önce alın çizgimi doktorum çizdi ve ona göre saç ekimi işlemini yaptı daha sonra saçlarımın çıkma döneminde gördümki saç çizgisinin ne kadar önemli bir aşama olduğunu anladım iyiki doktoruma gerek yok vs dememişim…

  Neyse uzun lafın kısası saç ekiminde alın çizgisi özelliklede çok önemli bir aşamadır.

 5. SLM…
  Özellikle şunu söylemek isterim Saçekimibilgisi.Com gerçekten çok güzel makaleleriniz var ve saç ekimi yaptırmayı düşünmeye başladığımda internet ortamlarında saç ekimini araştırmaya başlamıştım ve Saçekimibilgisi.Com o zamanlar daha yeniydi fakat çok hızlı ilerledi ve bir çok şeyi burdan öğrendim sayenizde şimdi saç ekimi yaptımaya gideceğim haftaya..

 6. Bir kaza sonucu saç ekimi yaptırmam gerekyi ve alın çizgimin çok düzgün olmasını istiyordum doktorumu özellikle bir kaçkez tembihledim ve saolsun doktorum hem saç ekiminde hemde alın çizgimde çok iyi bir iş çıkardı…

  Saç ekiminde saç çizgisi çok önemlidir ve özellikle alın çizgisi çok önemli çünkü görüntüyü değiştirecek kısım..

 7. Zamanın da keller kervanında olan ama şimdi saç ekimi yöntemi ile bu kervandan çıkan biri olarak saç çizgisi ile ilgili bildiğim tek şey saç ekimi kadar önemli olduğu ve titizlikle çizilmesi gerektiği.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.