sac dökülmesinde cerrahi uygulamalar
sac dökülmesinde cerrahi uygulamalar

Kellik kafa derisinde çok fazla saç dökülmesi, saç seyrekliği ise saçın eski yoğunluğunu kaybetmesi anlamına gelmektedir. Yaşlanma ya da kalıtımsal özellikler saç dökülmesinin en yaygın nedenleri arasındadır.

Kalıcı çözüm için mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Tedavi ile saç dökülmesi durdurulabilir, dökülenler çıkarılabilir ya da saç ekimi yöntemiyle seyrelme yok edilebilir.

Saç dökülmesinin birçok farklı tipleri vardır.

Kafa üzerinde kademeli seyrelme görülebilir. Bu tip, hem kadınları hem de erkekleri etkileyen saç dökülmesinin en sık görülen tipidir. Kadınlarda bu incelme saç çizgisinin geriye doğru çekilmesi şeklinde kendini gösterir.

Erkeklerde ise M harfine benzer bir açılma görülür. İkinci olarak dairesel ya da düzensiz kel alanlar oluşabilir. Bu tip saç dökülmesi kafa dersini etkilediği gibi sakal veya kaşta da görülebilir.

Bazı hastalıklar ve tıbbı tedaviler tüm vücutta saç kaybına neden olur. Bu tür dökülmelerde saç genellikle geri çıkar. Ani ya da dairesel saç dökülmeleri yaşıyorsanız mutlaka doktora gidilmelidir. Çünkü bu tarz saç dökülmelerinin altında tedavi gerektiren tıbbi bir durum olabilir.

PRP ile saç dökülmesi tedavisi

PRP yöntemiyle tedavi edilebilir. Sizden alınan kan, bir dizi işlemlerden geçirilerek trombosit açısından zengin hale getirilir. Daha sonra elde edilen PRP, saç köklerine çok ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. Bu işlem yaklaşık 30 dakika sürer.

Enjekte edilen alanda doku gelişmesi başlar, zayıf kıl kökleri güçlendirilir ve bu köklerden yeni saçlar çıkmaya başlar. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Saç ekiminden sonra uygulanması özellikle tavsiye edilir.

Saç ekimi tedavisi

Saç ekimi operasyonları, dökülen saçların yerine sağlıklı bölgeden alınan köklerin yerleştirilmesi işlemidir. Saçı dökülen ve kelleşme sorunu olan kişiler için günümüzde kullanılan en kalıcı tekniktir.

DHI saç ekimi tekniğinin özelliği saçın tıraş edilmesine gerek olmadan, eşit yoğunluk ve doğal görünüm imkanı sunan, iyileşme süreci hızlı olan, sağlıklı ve modern bir saç ekim tekniği olmasıdır.

DHI tekniği saç köklerinin canlılığını koruyan, hızlı iyileşme ve daha hızlı saç büyüme imkanı sunar. Tıraşsız saç ekimi tekniği olduğu için hastaya çok daha az stresli ve zahmetsiz bir operasyon imkanı da sunar.

Modern ve yenilikçi bir teknik olan DHI ile yara izi oluşmaz, greftler yani saç kökleri donör bölgesinden alınarak direkt ekilebilir. Bu sayede uygulanan tek bir seansla istenilen doğallıkta ve mükemmellikte saçlara sahip olunabilir.

1 YORUM

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.