Kellik ya da saç diplerinde yaşanan seyrelme sebebi ile sıkıntı yaşayanlar bu nedenden ötürü sosyal yaşamlarında da oldukça sıkıntı çekebiliyor.

Bu sebep ile 19. Yüzyıldan günümüze kadar birçok teknolojik gelişmeler ve denemeler yapıldı. Saç ekimi ile ilgili olarak FUT tekniği ve FUE tekniği geliştirildi.

Halk arasında saç ekimi olarak adlandırılan saç restorasyonu ya da saç nakli olayı kalıcı olması ve yüzde yüz doğal saçlar ile yapılması sebebi ile oldukça tercih edilen bir yöntem haline geldi. Ayrıca alınan saç köklerinin kişiye ait olması da bu yöntemin tercih edilmesinde önemli etki yaratıyor.

Saç nakil işlemi yapıldıktan 4 ay içinde saç köklerinden saçlar uzamaya başlar. İstenen sonucun elde edilmesi için 1 yıllık bir sürenin geçmesi gerekiyor. Doğal saçların uzama süresine bağlı olarak gelişen uzaman eğrisi ile istenen kapanma sağlanabiliyor.

Saç ekim işlemi sonrasında belli bakımlar ve dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Hastaların bu detaylara dikkat etmesi durumun da hiçbir sıkıntı yaşamadan yeni ve kalıcı saçlara sahip olmuş olurlar.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.