saç ekim ücretleri
Saç Ekim Ücretleri

Saç ekim ücretleri en çok sorulan sorulardan biridir. Arabistan coğrafyası ülkelerinden her yıl 1 milyon civarı kişi saç ekimi işlemi için ülkemize gelmektedir.

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygın bir şekilde saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Ülkemiz, Dünya’nın sayılı saç ekimi merkezlerinden biri olduğunu da söyleyebiliriz.

2021 yılının gelmesi ile birçok hizmetin fiyatları değiştiği gibi saç ekimi fiyatları da değişmiş durumdadır. 2021 yılı fiyatlarında en ucuz saç ekimi 5000 TL ye mümkün olurken en pahalısı 50000 TL yi bulmaktadır. Fark çok gibi görünse de hiçbir hekim ve hastanenin tek bir fiyatı yoktur, belli bir fiyat aralığı vardır. Buradaki fiyatlar saç ekimi fiyatlarının ortalamasıdır kesin rakamlar değildir.

Saç ekimi ücretleri merkezden merkeze değişiklik gösterir. Ayrıca farklı saç ekimi yöntemleri için kullanılan alet ve malzemelere göre de fiyat değişir. Bunun yanında saç ekimi yapılacak kişinin saç yapısı ve nakledilecek saçın özellikleri, saçın niteliği, nakledilecek saç sayısı gibi hususlar da fiyatın belirlenmesinde esas alınır.

Saç ekimi ücretleri kişinin kel bölgesinin alan büyüklüğüne ve saç ekiminde uygulanacak tekniğe göre farklılık göstermektedir. Saç ekimi fiyatı almak için online konsültasyon formumuzu doldurunuz. Saç ekimi fiyatı için doktorlarımız sizlere en kısa zamanda dönüş yapacaklardır.

Saç Ekiminde Hangi Yöntemler Kullanılır

Saç ekiminde kullanılan başlıca iki yöntem vardır. Birincisi, FUT denilen arka bölgeden bir şerit şeklinde saçların çıkarılıp tek tek saç köklerine ayrılmasıyla yapılan bir işlemdir. İkincisi ise FUE denilen saç köklerinin arka bölgeden tek tek alınmasıyla yapılan bir işlemdir.

FUE tekniği nedir? Tekniğin avantajları nelerdir?

Günümüzde en çok tercih edilen saç ekim yöntemi FUE’dir.  İşlem 5-6 saat sürmekte ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu yöntemde, birer milimetre ya da daha küçük uçlarla kökler tek tek alındığı için arka bölgede gözle görülür bir iz kalmaz. Dolayısıyla saç ekimi sonrasında saçlar istenilen uzunlukta kullanılabilir. Çok aktif bir yaşam tarzına sahip kişiler (sporcular gibi) bile FUE sonrası günlük yaşamına hızlıca dönebilir.

FUE yönteminde cerrahi bir kesi olmadığı için iyileşme hızlıdır; FUT yöntemiyle kıyaslandığında ödem ve şişlik riski yok denecek kadar azdır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.