• Saç ekimindeki bazı önemli ayrıntılara dikkat etmek gereklidir.
 • Saç ekimi bilindiği üzere iki kulak hizası içinden alınan dönor saç greftlerinin saç olmayan bölgelere ekilmesi işlemidir.
 • Saç ektireceğiniz zaman saçınız 3 numara traş edilmelidir. Bu durum sizi ister istemez biraz üzsede gerçekten gerekli bir durumdur.
 • Saç ekimi yapılmadan önce ufak tetkikler yapılmalıdır. Şeker ve tansiyon hastaları için iç hastalıkları uzmanı onay vermelidir.
 • Saç ekimi sırasında lokal anestezi uygulanır ve bu yüzden acı veya sızı hissetmezsiniz. Anestezi geçmeye başladıktan sonra hafif bir baş ağrısı gözlemlenebilir. Bunun içinde ağrı kesici kullanılabilir.
 • Saç ektirdikten sonra belirli bir süre bazı konulara dikkat etmelisiniz. Spor yapmamalısınız. Güneşte fazla durmamalısınız.
 • Saç ektirmek için herhangi uygun bir mevsim söz konusu değildir. Kendinizi ne zaman rahat isterseniz ozaman saç ektirebilirsiniz.

 

6 YORUMLAR

 1. Saç ekimi yaptırmadan önce televizyonda ve internet ortamlarında saç ekimi ile ilgili birsürü şey görürdüm ve olurmu canım öyle şey derdim taaki bir arkadaşım ben saç ekimi yaptırdım ve sonucu işte dediği zamana kadar arkadaşımın saç ekimi yaptırmadan önceki haline baktım ve saç ekimini yaptırdıktan sonraki haline baktım arada dağlar kadar fark vardı ozaman dedimki ben neyi bekliyorum ozaman saç ekimi yaprımak için ve biraz araştırdıktan sonra hemen saç ekim merkezine giderek randevumu aldım ve saç ekimi yaptırdım sonuçmu şimdi kardeşimin yanında ondan küçükmüşüm gibi duruyorum herkes kardeşimi benim abim sanıyor daha ne isterim ki ben 🙂 …

 2. Selam Ben üç yıl önce saç ekimi yaptırdım ve saçlarım şuanda çok iyi durumda iyiki saç ekimi yaptırmışım arkadaşlar eişimin yanında kocası değil babası gibi kalıyordum ve zar zor saç ekimi yaptırdım ve mutluyum huzurluyum…

 3. Selam… Bende saç ekimi yaptıracağım gerçekten saç ekimi işlemi son yıllarda çok ilerleme kaydetti ve son durumu mükemmel araştırmalarıımda bu doğrultuda saç ekimi yaptıran kişilerin bi çoğu olumu sonuçlar elde etmiş ve bu site dahil okuduğum bi çok makale beni ikna etmye yetti en kısa zaman saç ekimi uygulaması için işe koyulacağım…

 4. Saç ekimi yaptırmış birisi olarak söylüyorumki saç ekimi yaptırmadan önce bütün aşamaları titizikle yapılmaldırı. Saç ekimi ayrıntılarına gelince makalenin yazarı zaten çok iyi bir şekilde hepsini yazmış..

 5. saç ekiminde mevsim değişikliği vs sorun olmaz demişsiniz peki şimdi saç ekimi yaptırsam şuan havanın soğuk olmasının ekilen saçlara olumsuz yönden etkisi olmazmı acaba ?

 6. Bekir bey,
  Saç ekiminde mevsim değişiklikleri sorun olmaz saç ekimi işlemini istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Ben saç ekimi yaptırmış birisi olarak size tavsiye ederim çünkü bende kışın yaptırmıştım saç ekimini ve hiç bir sorun yaşamadım ama biraz soğuktan korunmak gerekiyor tabi ki.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.