Saç ekimi cerrahisinde, merak edilen konulardan biri de uygulamanın ücretidir. Ne kadar olur, neye göre değişir, hastalar bununla da ilgi bilgi almak isterler doğal olarak. Örneğin eğer saç ekimini uzman bir plastik cerrahın yönetimindeki uzman bir ekip tarafından, bir modern teknik ve ekipmanla yapıldığı zaman maliyetler biraz yükseldiğinden fiyatlar da buna bağlı olarak daha yüksek olmaktadır.
Ancak bunun aksine saç ekiminde diğer hastaları memnun ederek hastanın hastaya tavsiyesiyle hasta bulamayan ve sayıları giderek artan saç ekimciler fiyat kırarak hasta bulmaya çalışmaktadırlar. Bununla birlikte aynı çark işlediği için giderek fiyatlarını düşürmektedirler. Elbette burada hastalarının az olmasının nedeni fiyatları değil, başarısızsonuçlarıdır nitekim. Burada fiyat belirleyen bir durum da, maliyetlerin ekilen kök sayısı ve kullanılan teknikle ilgili olarak değişim göstermesidir. Hem bunun dışında, kanunlar da sağlıkta fiyat belirterek rekabet yapmayı engellemiştir kesinlikle. Bu anlamda bir suistimalin yapılması pek mümkün değildir. Dolayısıyla herhangi ciddi bir kurum veya saç ekimi yapan doktor fiyat vermezler. Yalnızca doktoru olmayan bazı saç ekimi yapan yerler, cehalet yada cesaretten sitelerinde fiyat bilgisi vermektedirler. Uygun olmamakla birlikte, cezası da vardır bunların. Çünkü her ne olursa olsun sağlıkta garanti belgesi olmaz. Burada öncelikli olarak doktor hastaya saç ekiminin erken ve geç komplikasyonlarını anlatmalıdır, ayrıca bunu yazılı olarak belirtmekle de yükümlüdür.
Bu sebepten dolayı saç ekimi işlemi için başvurduğunuz ya da telefonla ulaştığınız kuruma fiyatı en son sormanız önemlidir. Önceliğiniz işlem hakkında detaylı bilgi almak olmalıdır. Çünkü saç ekimi fiyatını gerektiği takdirde, gidip bizzat da görüşerek bilgi alınabilir. Şunu unutmamalıyız ki sağlığın değeri sadece para ile ölçülmez. Ve dolayısıyla herhangi bir ihmale ya dikkatsizliğe gelmez.

 

2 YORUMLAR

  1. Saç ekimi fiyatı gittiğiniz hastanenin ya da saç ekim merkezinin kalitesine göre değişiklik göstermektedir şöyleki gittiğiniz saç ekim merkezi ya da hastanenin doktor, teknisyen, hemşire, ameliyathanesi, saç ekimi için gerekli cihazlar vs. bunlara benzer herşeyin kalitesinden geçer saç ekimi fiyatının değişikliği ve birde saç ekimi konusunda greft sayısına göre saç ekimi fiyatı değişir greft sayınız eger yüksek ise saç ekim operasyonunuzun fiyatıda o kadar yüksek olur.

    Saç ekim yogunlugununda buna etkisi olmaktadır.

    Bende 3 yıl önce saç ekimi yaptırmıştım ve olumlu sonuçlar aldım şimdi saçlarım eskisi gibi oldu gençliğimdeki saçlarıma kavuştum tekrar. Bu tür bilglerde 3 yıl öncesinden kalma saç ekim yaptırdıgım dönemlerde araştırma yaparken edindiğim bilgilerin ve doktorlarımdan edindiğim bilgilerden kalma.

    saç ekimi ameliyatını herkese tavsie ederim her saç dökülmesi yaşayan insanın saç ekimi yaptırması gerek…

  2. Saç ekimi yaptırmış birisi olarak benim de düşüncem makaledekiler ile aynı.

    Saç ekimi merkezinin kalitesi, doktorun deneyimi ve kalitesi, ameliyat hanenin steril olması ve hijyenikliği, saç ekimi için gerekli olan malzemelerin kalitesi bunların hepsi saç ekimi fiyatlarında etkisi olmaktadır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.