saç ekimi işlemi sırasında yapılanlar
saç ekimi işlemi sırasında yapılanlar

Saç ekimi son derecede konforlu bir ortamda gerçekleştirilir. Ekim işlemi yapılırken siz aynı anda çayınız ya da kahvenizi içebilir, televizyon izleyebilir ya da kitap okuyabilirsiniz.

Saç ekimi işlemi sonrası saçlar yeniden dökülürmü?

Saç ekimi sonrası saçlar dökülmez. Çünkü ense bölgesindeki kıl folekülleri testesterona duyarsızdır. Saç ekiminden bir ay sonrasında bir şok evresi yaşanır. Buna telojen safha denir. Sadece bu şok evresinde saçlar dökülür sonrasında ise kıl kökü derinin altında kaldığı için aşama aşama saçlar önce ince telli kıvırcık olarak çıkar, sonrasında ise zamanla kalınlaşarak düz hale gelir. Bu süre 9 ayı bulur.

Saç ekiminden sonra nelere dikkat edilebilir?

İlk yıkama saç ekim merkezinde gerçekleştirilmektedir. Üçüncü gün civarında ve sonraki günlerde her gün saçınızı nasıl yıkamanız gerektiği gösterilir.

3’üncü günden sonra saç yıkamayı siz ev şartlarında yapabiliyorsunuz. Bir hafta civarında alkol, sigara tüketiminden uzak durulmalıdır.

Güneş ışınları, solaryum sauna gibi aktivitelerden 2 hafta civarı uzak kalınması önerilir. 10’uncu gün civarında saç diplerinde oluşan küçük küçük kabuklanmaların neredeyse tamamı dökülmüş olacaktır. Bu size verilen özel losyon ve şampuanlarla olacaktır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.