Saç ekimi estetik ve plastik cerrahınızla yapacağınız görüşme sonucunda ekim yapılacak bölgenin tespiti ile başlar.Saç ekimi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgilendirilmenizle ameliyat aşamasına geçilir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

1- Saçlı bölgesinde genetiğe bağlı saç kaybı veya seyreklik oluşmuş kişilere
2- Travma sonucu oluşan yara izlerine ameliyat sonrası oluşan izlere(skarlara)
3-Yanık izlerine
4-Bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi durumunda
5-Saç kıran veya küçük bölgesel dökülmelerde
6-Daha önce geçirilmiş sonucu kötü saç ekimlerinin düzeltilmesinde uygulanabilir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılamaz?

1-Kemoterapi,Radyoterapi veya hormonal ilaç alan kişilere yapılamaz.
2-18 yaş altına

3 YORUMLAR

  1. Güzel makale olmuş emeğinize sağlık saç ekimi son yıllarda gerçketen çok ilerledi benimde saçlarım döküldü ve saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum fakat yaşım daha genç 24 yasındayım acaba saç ekimi yaptırsammı şimdi daha sonra tekrar ektiridiğim saçlar dökülürümü bu kafama takıldı bana bi bilgi verecek kimse varmı acaba…

  2. Merhaba…
    Bende saç ekimi yaptıracağım ancak benim saçlarım çok asırı dökültü ense bölgemde de seyrelme oldu yeterli olmaya bilir başka acaba göğüs ve kollarımdan kıl kökleri alınarak ekim yapılabilirmi ?

  3. Merhaba..
    Ben 20 yaşındayım ve saçlarım döküldü arkadaşlarım arasında çok dikkat çeker oldum saçlarımdan dolayı ve saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum fakat bende şeker hastalıgıda mevcut artı yaşım da daha genç yinede saç ekimi yaptırabilirmiyim bilgisi olan varmı acaba ?

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.