Saç ekimi Fue ve Fut yöntemleri ile yapılır. Fut ingilizce olarak Foliküler Unite Extractionu kelimesinin kısaltılmış halidir. Genel olarak artık Fue yöntemi ile saç ekimi yapılmaktadır.Fue yönteminde saç ekimini şöyle anlatabiliriz ; Ense bölgesindeki saç kökleri mikromotor ile alınarak kel bölgeye entegre edilir. Ense bölgesinden seyrek bir şekilde alınan kökler için herhangi bir dikiş veya operasyon yapılmaz.Çok küçük yaralar oluştuğu için kendi kendine iyileşir.

Alınan saç greftleri kel olan bölgelere yerleştirilerek saç ekimi gerçekleştirilir.Saç ekim sürecinde herhangi bir acı veya sızı hissedilmez. Saç ekiminden sonrada yavaş yavaş saçlar çıkmaya başlar.

 

2 YORUMLAR

  1. Saç ekimi yaptırma konusunda gerçcekten çok kararsızdım arkdaşlarım ve ailem saç ektir ne diye ektirmiyorn vs diyip duruyorlardı ve tabi kel diyerek dalga geçen arkadaşlarımda vardı.
    Birgün televizyonda saç ekimi konusunda bi reklam gördüm ve internetten biraz araştırdım bir kaç makale okudum gerçekten iç açıcı makaleler okudum ve saç ekimi yaptırmaya karar verdim ve saç ekimi yaptırdım şimdi ise keyifle saçlarımı tarıyorum üstelik kendime olan özgünvenimde geri geldi artık.. 🙂

  2. Saç ekimin bazı yöntemler kullanılarak yapılır. Bunların en bilinenleri FUE ve FUT yöntemleridir. Saç ekimi nasıl yapılır en basit açıklaması sac olan bölgeden saç kökleri alınarak saçsız bölgeye nakledilir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.