Sağlık alanında yapılan önemli operasyonlarda olduğu gibi, saç ekimi operasyonlarında da uzmanlık önemlidir. Operasyonları uzman doktorların yapması, her zaman için kalıcı sonuçlar için gereklidir. Başarılı bir operasyon sonrasında kişi bir daha dökülmemek üzere saçlarına kavuşabilir. Operasyonların steril bir ortamda yapılıyor olması, hiçbir riskinin olmadığını gösterir. Minimum acının sağlanması için lokal anestezi işlemi yapılır. Saç ekimi ile ilgili gelişen teknolojinin de yardımı ile birçok yöntem geliştirildi.

Bu yöntemler; Fue saç ekimi, Fut yöntemi, tepeye saç ekimi, protez saç, öne sıkılaştırma, 3 seans fut üstüne fue, fue üstüne düzeltme, sakaldan saç ekimi, seyrek saç yöntemi, şakaklara fue saç ekimi, yanık izlerini kapatma yöntemi, vücut kılından yapılan saç ekimi ve sentetik yöntem olarak sayılabilir. Bu yöntemlerin dışında teknolojik cihazlar ile yapılan saç ekimi operasyonlarına rastlanabilir.

Her ne kadar genetik faktörler de devreye girse de saç dökülmesinin ana nedeni, çevresel faktörler ve kullanılan kimyasallardır. Saçlara uygulanan kimyasallar, zamanla saç derisi altında bulunan hücrelerin zayıflamasına ve sonunda da ölmesine neden olabilir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.