Saç Ekimi Komplikasyonları ve Riskleri

İnsan dokusu ile alakalı mikro cerrahi de her tıbbi prosedürde olduğu gibi, özellikle küçük unsurları içeren riskler bulunmaktadır. Saç ekiminde olası enfeksiyon ve yara izi komplikasyonları vardır. Verici ve alıcı bölgelerde, üç ay kadar uyuşma olabilir ya da altı ayla bir yıl kadarda sürebilir. Ayrıca etkilenen bölgelerde deri renk değişikliği düzensiz görünümü veya cilt çukurlaşmış gibi olabilir.

Her iki koşulda işlem sonrası birkaç hafta içinde iyileşme eğilimindedir. Bazı kişiler mide bulantısı ve kusma nedeniyle prosedür ilaçlar kullanılabilir. İşlem sonrası yüzde beş ten az kanama görülebilir.

Plastik Cerraha Danışın

Kurul onaylı plastik cerrahlar ve dermatologların tecrübe tedavi uzmanlarından saç dökülmesi tedavisi için size en uygun uzmanı seçtiğinizden emin olun. Doktorunuzuz tanınmış profesyonel tıbbi toplumlar tarafından doktor kimlik bilgilerini, eğitim ve sertifikalarını inceleyin.Olası riskleri ve seçtiğiniz cerrahın olası komplikasyonlar taşımadığından emin olun. Doktorunuzun önceki hastalarını inceleyin ve benzer fotoğraflar görmek istediğinizi belirtin.

1 YORUM

  1. Saç ekimi konusunda çokta önemli riskler yoktur bence enfeksiyon vs gibi riskler olduğu söylüyorlar ama her yara ve her ameliyatın enfeksiyon kapma riski vardır yani bu enfeksiyon riski saç ekimine has bişey değildir bence zaten saç ekimi yaptırırken çok riskli bir duruma girmiş oluyorsunuz saçlarım çıkacakmı çıkarsa nasıl olacak iyimi olacak kötümü olacak düşüncesiyle saç ekmi yaptırmak zaten büyük bir ristir bence.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.