Saç ekim işlemi hemen hemen hepimizin bildiği gibi kendi saçlarımız ile yapılmaktadır. Saç ekimi uygulamasında saç kökleri sağlıklı bölgeden alınarak saç dökülmesi meydana gelen kısma nakledilir. Sağlıklı saçların bulunduğu bölge, aksi bir durum olmadığı takdirde kafanın arka kısmı yani ense bölgesi ile iki kulak arasındadır.

Saç Mezoterapisi hangi amaçla kullanılır

Saç mezoterapisi işlemi dökülmeler yeni başladığında hemen uygulanırsa dökülmenin durması ve kellik oluşmaması mümkündür. Fakat dökülme tamamlanmış ve kellik oluşmuş alanlarda saç mezoterapisinin etkisi görülmemektedir. Yani dökülme meydana gelen bölgede yeni saçların çıkmasını sağlamaz. Sadece var olan saç köklerine etki ve onları güçlendirir. Saç köklerinin kan dolaşımının bozulması neticesi beslenmemiş, güçsüz kalmış, açık renkteki saçlarda saç kıllarına etki ederek güçlenmesini, canlanmasını, kalınlaşmasını ve uzamasını sağlar.

Erkeklerde kadınlara göre saç dökülmesi sorunu daha sık görülmektedir. Ön saç çizgisi ve tepe bölgesi daima etkilenmektedir. Saç dökülmesinden en az etkilenen alan ise yanlar ve aka taraftaki ense bölgesidir.

Kadınalar da ise saç dökülmesi erkeklere göre daha ileri yaşlarda gözlemlenmektedir. Artı kadınlarda ön saç çizgisinde çekilme ve şekil bozukluğu söz konusu olmaz. Genelde saç dökülmesi her bölgeden seyrelme şeklinde kendini gösterir. Kadınların ortalama 3’te birinde saç kaybı gözlemlenirken bunların ortalama 4’te birinde de erkek tipi dökülme gözlemlenebilmektedir.

Erkek ve kadınlarda saç mezoterapisi yüksek oranda etkili bir yöntemdir.

Saç dökülmesine neden olabilecek altta yatan bir hastalık var ise var olan hastalığının da tedavisinin beraberinde yapılması gerekir.

Saç mezoterapisi işleminde saç kaybına neden olabilecek altta yatan mevcut bir hastalık var ise mevcut olan hastalığının da tedavisinin birlikte yapılması gerekir.

5 YORUMLAR

  1. Selamlar bende saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bişey var saç ekimi işleminden sonra mezoterapi işlemini yaptirmaktaki amaç ney ben cozemedm bu durumu bana yardımcı olacak biri varmı.

  2. Selamlar. Öncelikle. Çok tesekkur ederim gerçekten çok güzel makaleleriniz var emeginize saglik.

    Benm saçlarım dökülmeye başladı acaba saç mezoterapisimi yaptirsam saç ekimimi sizce en mantiklisi hangisi bana tavsiye edermisiniz.

  3. Merhaba
    Ben 3 ay önce saç ekimi yaptırdım ben şuan ufak ufak değişikliler gözle görülür duruma geldi şuan iyiki yaptırmışım diyorum inşallah ilrleyen günlerde kötü bir durumla kaşılaşmam. Saç ekim uygulamasını saç dökülmesi yaşayan herkese tavsiye edebilirim. Ancak şöyle bir durum var saç ekimi yaptıracaksanız dtaylı biraz araştırma yapınız kesinlikle çünkü kaliteli saç ekim merkezi ve işinde uzman bir doktorun yapacağı işlemde kaliteli olacaktır ve bunların sonucunda başarılı bir sonuç almanız çok yüksektir.

  4. Sac ekimi yaptirmayi dusundugum icin sitenizi yakindan takip ediyorum yine guzel bir bilgilendirme yapmışsınız emeginize. Sac ekimi islemini ise yaptıracağım kesinlikle kararimi verdim artik.

  5. selam bende 50 gün oldu sac ektireli.dökülme var saclarım çok seyrek cıkmış bazıları uzun bazıları hale kısacık kalmış.inşallah düzelir.Minoxcil kulan dyorlar nasıl kullanacam kullanmasam ne olur. Sabır ediyorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.