Evet, bu makalemize saç ektirdikten sonra saçlarımızın sağlıklı duruma gelmesi için yıkama işleminde hangi şampuanı kullanmamız gerektiğiniz anlatacağız.

Saç ekimi uygulaması sağlıklı saçların yoğun olduğu bölgeden yani ense kısmından alınacak dökülmenin meydana geldiği bölgeye nakil işlemidir.

Saç ektirdikten sonra saçların yıkanmasına çok dikkat edilmelidir. Saçlarımızı yıkarken ovma işlemi kesinlikle uygulanmamalıdır, hafifçe bastırarak masaj yapar gibi yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Kurulama işlemi de aynı şekilde olmalıdır hafifçe bastırarak uygulanmalıdır.

Saç ekiminden sonra yıkama işleminden sonra kullanılması gereken şampuan ise doktorunuzun tavsiye ettiği şampuan losyonları kullanmalısınız. Kesinlikle kendi kafanıza göre şampuanlar kullanmayınız çünkü bir çok şampuanda köpürmesi için kullanılan katkılar deterjanlarda vardır ki bunlar da saçlara zarar vermektedir. Takdir edersiniz ki yeni ekilen saçlar zaten deriye tutunmaya çalışırken birde zara verecek bir şampuan kullanmanız ekim işlemini son derece olumsuz etkileyecektir. Bu da saç ekimi sonrasında saçların çıkmamasına yol açarak işlem sonrası yüz güldürücü bir sonuç almamanıza neden olacaktır. Bunun için kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerinden çıkmayınız.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.