Saç ekimi çok eski yıllardan bu yana dünya genelinde ve ülkemizde uygulanan hatta başarı sonuçlar veren saç dökülmesine çare olan tek yöntemdir diyebiliriz. Tabii ki saç ekimi işlemi de dikkat gerektiren cerrahi bir işlem olan bir uygulamadır. Başarılı bir saç ekimi çıkarmak için illaki dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Saç ekimi operasyonlarında başarıyı bir çok durum etkilemektedir. İlk olarak bireyin saçlarının yapısı, yoğunluğu, donör bölgenin ve ekim yapılacak bölgenin durumu belirleyici etkenlerdir. Saç ekimi yaptırmak isteyen bireyin gerekli derecede alınabilecek saç köküne sahip değilse ekim yapılacak kök sayısı haliyle az olacaktır ve görünüm tam olarak düzelmeyecektir bu da tam anlamı ile doğal görünüm oluşturmamaktadır.

Saç ekimi işleminin doğal sonuçlar vermesi için saç çizgisinin düzgün bir şekilde belirlenip başarılı bir şekilde çizilerek uygulanabilmesi çok önemlidir, saç çizgisi ilk karşıdan bakıldığında ilk dikkat çeken kısımdır yapay bir saç çizgisi meydana geldiğinde hoş görüntüler ortaya çıkmamaktadır. Doğal saç çizgisi formunda bireye uygulanmalıdır. Saç ekiminde doğallık, alınacak saç köklerinin var olan saçlarla aynı yönlerde kanal açılarak bu kanalları ekilmesi ve doğal saç yönünde uzaması ile doğru orantılıdır ekilen saç kökleri saçların dik dik çıkması ve bu şekilde uzaması doğallığı etkilemektedir.

Saç ekimi işleminde doğallığı etkileyen bir çok etken vardır. Tek tek dikkat edildiğinde uygulamanın başarısı ortaya çıkacaktır. Bireyin operasyon sonrasında ekilen saçlarına ve ekim yapılan bölgeye özen ve bakımda kaliteli saç ekimi kalıcılığını sağlayacaktır.

2 YORUMLAR

  1. Ben de saç ekimi yaptırdm 15 gün önce ve doktorumun dediklerinin bütün hepsini uyguladım tek tek şuan için durumu iyi gidiyo olumlu bir sonuç alacağıma ümidim var. FUE yöntemi ile saç ektirdim ve kesinlikle ekim işleminden sonra kesinlikle agrı ya da sızı olmadı.

  2. Saç ekimi uygulamasında saç köklerinin nereden alındığı önemli değildir arkadaşlar saç ekilen bölgenin eski yapısı nasılsa saçlar tekrar aynı şekilde çıkacaktır. Saç ekimi sonrası saçların doğal çıkması genellikle doktora ve ekim işleminin başarısına bağlıdır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.