Saç ekimi işlemi saçlı bölgeden alınan saçların saçsız bölgeye naklidir. Sağlıklı saç köklerinin alınarak dökülme yaşanan bölgeye transfer işlemi ile kellik sorunu giderilmektedir.

Saç ekimi işlemlerinde sık sorulan sorulardan biriside, saç ekimi sonrasında saçlar gür olur mu? Bu sorunun cevabı da saç ekimi ile ilgili çok merak edilenlerden biridir. Saç ekimi işleminde sağlıklı bölgeden alınan saçların saçsız bölgeye transferi işlemi ile gerçekleşmektedir demiştik. Bu bağlam da saç ekimi işleminden sonra saçların gür olması kafanızdaki sağlıklı saçların durumuna bağlıdır. Şöyle ki dökülme meydana gelen bölgenin gerekli saç kökü ihtiyacını ense bölgesindeki sağlıklı saçlar karşılayabilecek durumda olması gereklidir. Zaten yeterli saç kökü yoksa doktorunuz sizi uyaracaktır. Eğer yeterli saç köküne sahipseniz saç ekimi sonrası ekim yapılan bölge yeterli şekilde yoğun ve gür olacaktır. Aynı zamanda FUE yönteminde ensedeki saçların yeterli olmaması durumunda göğüs ve sırt bölgelerinden de kıl alımı yapılmaktadır.

Bu demektir ki saç ekimi sonrası saçların gür olması yine sizin sağlıklı saçlarınızın durumuna bağlıdır. Çünkü saç ekimi işlemi kendi saçlarınız ile yapılan sadece saçların bir bölgeden diğer bir bölgeye taşınması ile gerçekleşir.

4 YORUMLAR

  1. Selam. Ben 3 yıl önce saç ekimi yaptırdım ve saçlarım çok iyi durumda iyiki saç ektirmisim. Yalnız saç ekiminden sonra saçlar gür olurmu sorusuna gelince sizin ektireceginiz yoğunluğa bağlı bu durum yani çok sayıda saç kökü ektirirseniz gür olur saçlarınız.

  2. Selamla 2 yıl önce saç ektirdim ve şuan çok iyi durumda. Saç ektirmeyi düşünen arkadaşlar şunu söyleye bilirim saç ekiminden sonra saçların gür olması sizin kafanızda bulunan saçın yoğunluğuna bağlıdır.

    Ancak emin olun saç ekimi uygulaması gerçekten mucizevi bir cerrahi uygulama.

  3. Selam ben saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum artık arkadaşlarım benimle dalga geçmesinden bıktım artı seneye evleneceğim düğünümde kel olmak istemiyorum en acil şekilde saç ekimi yaptırmam gerek acaba hangi saç ekim merkezine gitmeliyim. Önerilerinizi bekliyorum.

  4. sayfayi hazirlayanlara cok teelrkukser guzel olmus insallah daha iyi olur butun mahmatlilar yardimci olursa tabi almanyadan butun mahmatli hemserelerime bol selamlar CEMALETTIN DOGAN ALMANYA

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.