Saç ekimi ameliyatı yapıldıktan sonra en çok merak edilen ve doktorlara en çok sorulan sorulardan biri sağlıklı saçlara ne zaman sahip olunacağı bunun beraberinde ise saçların ne zaman çıkacağıdır. Saç ekimi uygulamasından bütün saç ekimi yöntemlerinde ilk hafta ekim işleminin yapıldığı bölge dışarıdan fark edilmektedir.

Saç ekimi işlemi sonrasında transfer edilen saçların çıkması için belirli bir dönem vardır. Saç ekim sonrası dönemde, 20 ila 50 gün içerisinde şok dökülme dediğimiz bir durum meydana gelir. Bu dökülme evresinin sonra ermesinden itibaren ekilen saçlar tekrar çıkar ve tekrar dökülmemek üzere.

 • Saç ekimi işleminden ortalama 4 ay sonra saçlar çıkmaya başlar ancak ilk başta kalın ve sert bir çıkış olmaz. İlk çıkan saçlar ince ve yoğun olmayan bir görüntü sağlar.
 • Ekilen saçlar 6’ıncı aya ulaşıldığında el ile şekil verebilecek ve tarana bilecek hale gelir. Ortalama %60 saç yoğunluğuna ulaşır.
 • 1 yılın sonun da ise %95’lik bir yoğunluğa ulaşmış olur.
 • 18’inci ayda ise tamamen sağlıklı bir duruma gelir yeterli yoğunluğa ulaşmış olur ve %100 sonuca ulaşmış olur.

10 YORUMLAR

 1. Saç ekimi işleminden 40 gün sonra saçlarımın çıktığını fark ettim ve saçlarım uzamadan dökülmeye başladı bir anda hızlı bir şekilde korktum ve doktoruma danıştım ve aldığım cevap ise bunun normal olduğuydu şok dökülme adını veriyolarmış buna daha sonra tekrar cıkmaya başladı ve 6 ay içinde kendini toparladı şimdi saçlarım çok iyi durumda.

 2. Merhaba, 2 yıl önce saçlarım bir anda dökülmeye başladı sebebini anlamadığım bir şekilde elimi saçlarıma değdirmekten korkar olmuştum. Saç ekimi yöntemlerini araştırırken ne kadar etkili sonuçlar verdiğini gördüm ve saç ekimi için ikna olmuştum ve eşiminde önerisi üzerine saç ektirdim saçlarım şuan gayet iyi durumda ancak ben saç ektirdiğimde prp tedavisi uygulamışlardı saçlarım çok canlı ve güçlü bir hale geldi.

  Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim sizlerede.

 3. Saç ekimi yaptırmış birisi olarak diyebilirim ki saç ekimi ameliyatından 6 ay sonra saçlarınız tamamen çıkmış olur ve 9 – 12 ay arasında artık ekim yaptırdığınız anlaşılmayacak bir duruma gelir ve istediğiniz gibi tıraş olabilirsiniz.

 4. hocam iyigünler, saç ektireli 21 gün oldu. kabuklanma sürecinde 7 günde kabukları elimle hafif hareketlerle dökülmesini sağladım ancak dökülen kabukların arasında greftlere benzeyen saç telinin etrafında sarılı kurumuş doku bulunan kabuklu saç telleride gördüm bu sıkıntılı bir durum mudur? birde hocam 10.günden sonra şok dökülme başladı bu sırada elimi ekim bölgesinde gezdirdiğimde saç telleri geliyor elimle ekilen saçları çok hafifçe çektiğimde hemen elime geliyor bu normal mi herhangi bir acı yada ağrı hissetmiyorum saç tellerini tuttuğumda.saç kökleri kaç günde tutuyor hocam.

 5. saç ektireli 9 ay oldu. 12 ay sürer denilior tam saç çıkısı icin acaba tüm saçlarım cıktı mı beklicem mi 3 ay daha? saygılar

 6. Hocam iyi günler ben sac ektirdikten sonra belirtilen ilaçları kullandım birinci ayda bile çıkan sac görüyordum ama yeni çıkanlardan dökülen oluyordu. Sivulcelenme olduğundan ilaçları bıraktım dökülme durdu dökülen saçlar ekilenler midir o kadar erken sac cikar mi.iyi günler sagolun

 7. Hocam iyi günler.Saç ekimi yaptıralı tam 6 ay oldu. Ancak şu ana kadar gözle görülür bir değişiklik yok. Ekim yapan kişi herşey normal bir sene bekle diyor ama ben endişeliyim.Saçım çıkarmı acaba beklemelimiyim. Saygılar.

 8. Ben 120 gün önce ekim yaptrdım simdilik memnunum fakat birkac bölgede saç çıkışı olmadı 5 kuruş büyüklüğünde bi bölge bomboş kaldı bu normalmi saç çıkmaya devam ediyor o boşluklar dolar mı? Yardımınız icin teşekkürler.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.