Saç ekimi sonrasında saçlarda kesim yapılabilir illaki ancak saç ekimi işleminden sonra saçlar sağlıklı doğal hallerine sahip olduklarında saçlarda kesim işlemi yapılabilir.

Saç ekimi işleminin devamındaki dönemde, birey saçlarını kestirmek için bir süre beklemelidir. İlk olarak saç ekimi işleminden 2 gün sonra saçların yıkanması gerekmektedir. Aynı zamanda bu işlem 15 gün kadar devam ettirilmelidir.

Saç ekimi işleminden sonra, ekim yapılan alanda ve kök alımı yapılan kısımdaki yani ensedeki saçlar 4 ay boyunca makas kullanarak kesim işlemi yapılmalıdır. Şayet saç ekimi yaptırdıktan sonra saçların kısa olmasını isterseniz 7’nci aydan sonra istediğiniz şekilde kestire bilirsiniz ustura dahi yapılabilir.

Saçlar çok kısa kesildiği gibi 7’nci aydan sonra saçlar istenilirse boyanabilir. Saç ekimi işleminden sonra kısa bir süreliğine ekilen saçlar dökülmektedir ancak bu telaşa kapılacak bir durum yoktur bu dökülen saçlar tekrar çıkışı dökülmemek üzeredir. Saç ekimi yaptıran birey saçlarını normal büyüme gibi kestirmesi için 5 – 7 ay sonrasın 1 aylık dönemde saçlarını uzatıp kestirebilir. Bu durum bireye kalmıştır saçlarını isterse uzatabilir isterse kestirebilir.

Saç ekimi işleminden sonra bireye saçlarını kestirmek kesinlikle bir mutluluk verecektir. Ayrıca saçlarını kestirmek için berbere giden bireyin saç ekimi yaptırdığı fark edilmediğinde daha mutlu edici bir durumdur. Ancak bu durum saç ekimi işleminin uzman doktor ve ekipler tarafından uygulanmasına bağlıdır.

Yukarda da dediğimiz gibi saç ekimi işleminden sonra saçlar tabii ki de kesilebilir.

4 YORUMLAR

  1. Selamlar. Saç ekimi yaptırmış birisi olarak söyleye bilirimki saç ekim işlemi mucizevi bir yöntem. Ben saç ektirdikten 8 ay sonra saçlarımı kestirdim ve hiç bir porblem olmadı saçlarım her geçen gün daha iyi bir görünüme kavuştu.

  2. Saç ekimi uygulamasında hemen sonra zaten saçlarınızı kestiremezsiniz ancak ekim yapılan bölgenin kısalığıyla aynı olmasını isterseniz diğer kısımları kestirebilirsiniz.

  3. Saç ektirdikten sonra saçlarınızı ameliyatın hemen peşinden kestiremezsiniz arkadaşlar ben saç ekimi uygulamasından 9 ay sonra saçlarımı istediğim şekilde kestirebildim.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.