Saç ekimi yöntemlerinin hemen hepsinde saç ekimi sonrası süreç aynı şekilde gelişir.

Saç ekimi işlemi sonrasında saç köklerinin alındığı verici alan olarak belirlenmiş alana pansuman yapılır ve kişi istirahat sürecinin başlaması sebebiyle bir hemşire ile birlikte odasına çıkartılır ve hemşire bu süreçte bireyin yapması gereken işlemleri tekrar anlatır, bireyin saç kimi sonrasında yapması gerekenler konusunda bilgi edinmesini sağlar.

Saç ekimi sonrası süreçte 2 ila 6 hafta içinde saç telleri dökülmeye başlar. Fakat saç kökleri cilt altında kalır. Saç ekim uygulamasından ortalama 10 hafta sonra mevcut köklerden yeni saçlar uzamaya başlar ve bunlar cilt yüzeyinde görünmeye başlar. Saç tellerinin dökülmeden de uzadıkları gözlemlenmiştir ama bu durum bazen meydana gelmektedir.

Saç ekimi operasyonundan sonra iyi bir neticeye ulaşmak için en uygun zaman 9 ila 12 ay sonrasını beklemelisiniz. Saçlar çıkmaya başladıktan bu tarihe kadar saç telleri giderek kalınlaşır ve ensedeki saç tellerinin kalınlığına erişmiş olur.

9 ila 12 ay sonra saçların çıkışı tamamlandığında bazı durumlarda ikinci seans yapılmaktadır.

İkinci seansın amaçları

  • Birinci seans da ekim işlemi yapılan bölgede sıklığın yoğunlaştırılması.
  • Alın bölgesinde uygulanan saç çizgisinin yoğunluğunu tekrar ekim yapılarak artırılması.
  • Saç kaybı devamında dökülme yaşanan bölgeler için ekim işleminin tekrar yapılması.
  • İlk seans yoğunluğun gerekli dereceye getirmeyi sağlanamayan alan tepe bölgelerin gerekli yoğunluğa ulaşması için tekrar ekim yapılması.

 

3 YORUMLAR

  1. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak çalıştığım için 15 gün içerisinde iş yerine geri dönmem gerekiyor ve tekrar işe başladığımda saç ekimi yaptırdığım belli olmamalı acaba ekim sonrasında süreç nasıl gelişir ve 15 gün içersin de dışarı çıkacak duruma gelebilirmiyim.

  2. Ben dün ektirdim. 10 gün boyunca cok dikkat edicekmisim. Ekim bölgesine darbe kesinlikle olmicak. 10 gün icinde yikama sayesinde diplerdeki yara kabuklari iyilesicekmis. Bi kac ay icinde sonuc almaya baslicakmisim. Muhtemelen 3. Ay sonunda.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.