Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekim sonuçlarını alacağınız süreç ortalama 6 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Ekim işleminin yapıldığı ilk hafta itibari ile uzman hekimimizin size verdiği önerilere kesinlikle uymanız gerekir.

İlk bir haftalık süreçte ekim yapılan yerde küçük sıyrıklardan oluşan, kırmızı noktacıklı izler görünür. Fakat bu durum moralinizi bozmasın. Çok kısa süren ve kolayca etkilerinin geçtiği bir süreçtir.  Ekim yapıldıktan sonra ortalama olarak ilk 3 ay sonuç olarak pek bir şey fark edilememektedir.

3. Ay; 3 aydan sonra yavaştan da olsa saç olmayan bölgede kıl köklerinin büyüdüğünü göreceksiniz. Ekilen kıl köküne göre bu durum değişse de görülen uzama miktarı yeterli bir seviyede değildir.

6. Ay; Nihai durumunu bulması, saç ekimi tedavisi uygulandığına dair emarelerin kaybolması 6.ay itibari ile başlar. Kişi ve ortam faktörlerine göre biraz değişe de bu süreç genellikle 7. ya da 8. Ayda saç tam istenilen doğal görünüm halini alır fakat bazı kişilerde 12. Aya kadar bu süre uzayabilmektedir.

Saç ekim uzmanlarımızın tavsiyelerine uyulduğu takdirde 12 aylık süreç tamamlanmasıyla kişinin kısa sürede doğal ve güzel saçlarına kavuşması çok uzak bir hayal değildir.

İlk haftalarda güneş ışığından ve darbelerden uzak kalmak, anlatılan ve belirtilen gün içerisinde saç ekimi yöntemini bozmayacak şekilde yıkanmak, 1 ve 3. Ayların arasında saç kıl köklerinin dökülmesi ile beraber sonrasında çıkacak saç kıl köklerine daha iyi bir tedavi süreci uygulamak gibi bazı ince ayrıntılar saç ekimi sonuçları konusunda oldukça olumlu izlenimler bırakmaktadır.

Güzel bir saçın, açık olmayan alının kişiye ne kadar olumlu etki kattığının farkında olan erkekler saç ekimi yaptırırken akıllarına bir çok soru işareti getiriyor.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.