FUT mu FUE mi?

Her hastaya en uygun yöntem mutlaka FUE dir yada FUT tur düşüncesi son derece yanlış bir kavramdır. Her hasta FUE için uygun olmayacağı gibi bazı hastalara da FUT uygulanamaz. Hasta için doğru yöntem seçildiği takdirde, her iki yöntemde de (FUE ve FUT) başarı şansı aynı derecede çok yüksektir.
       
Her ikisinde de aynı şekilde doğal ve sık bir sonuç elde etmek hemen her durumda mümkündür. İyi bir plastik cerrah FUT yönteminde şeridi aldıktan sonraki dikişlerde hemen hiç iz bırakmaz.

       Saç ekiminde deneyimli bir doktor ve ekibi heriki yöntemi de aynı derecede başarılı şekilde uygulayabilir. Hatta bazı özel durumlarda FUT ve FUE yöntemlerini kombine ederek en iyi sonucu almak mümkün olur.


       Bazı insanlar reklam tarzındaki yanlış veya eksik bilgilerden etkilenerek yöntemi kendileri seçmek eğilimindedir ki bazan bu son derece yanlış bir seçim olup hatalı sonuçlara yol açabilir.

       Heriki yöntemin de uygun olduğu durumlarda tabii ki hastanın tercihi dikkate alınır, ancak FUE veya FUT yöntemi seçiminde son karar deneyimli uzman doktora bırakılmalıdır.
       Saç ekimi düşünen bir kişinin mutlaka bu konuda uzman bir doktorla çalışması gereklidir. Uluslararası saç restorasyonu cerrahisi dernekleri ISHRS ve ESHRS (*) üye doktorları modern yöntemlerle saç ekimi ve en iyi sonuçların elde edilmesi için sürekli bilgilendirmektedir.

1 YORUM

  1. 10 yıl önce saçlarım döküldü ve daha yeni saç ekimi yaptırmaya karar verdim bi kactane yazı okudum daha saç ekimi konusuunda pek bir bilgim yok fakat bu yazıdan anlladığım kadarıyla fue yöntemi daha mantıklı ve en iyi sonuç veren yöntem olarak tercih edilen yöntem fue. Bende saç ekimini fe yöntemi ile yaptırmayı düşünmeye başladım inşalah benimde saçlarım eskisi gibi olur.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.