saç ekiminde acı hissiyatı
saç ekiminde acı hissiyatı

Kişiye lokal anestezi yapıldığı için acı ya da sızı pek hissedilmez. Ancak kullanılan ağrı kesiciler ile ağrıların giderilmesi mümkündür. Hatalı ekim olmuşsa yapılan düzeltme işleminde acı olabilir.

Sonuç olarak saç ekimi cerrahi bir ameliyat olduğundan illa ki bir acı hissedilecektir elbette. Ama korkulacak derecede değil tabi sadece bu bir sinek ısırığı kadardır. Aynı zamanda fue teknolojisiyle saç ekimi fut yöntemine göre çok daha az acı vermektedir.

Ense bölgesinde lokal antestezi yapıldığında çok az bir acı olabilir bunun dışında güle oynaya ara vererek, gazete okuyarak işlem devam ediyor ve işlem sırasında acı sızı olmuyor. İşlem sonrasında ilk gece hafif bir sızı olabileceğinden ağrı kesici verilebilir.

Hastalardan sıkça, “keşke daha önce gelseydik, oturduk gidiyoruz” gibi rahatlatıcı sözler duyulmaktadır. Ama şunu da unutmamak gerekir ki sonucunda saçlarınıza kavuşmanın yaklaştığını düşününce bu ufak acıyı kesinlikle dikkate almayacağınız da bir gerçek.

Diğer yandan işlem, iki basamakta gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte önce saçlar kısalır. Alınacak yer ve ekilecek yer işaretlenir. Sonra saç alınacak yere lokal anestezik ilaçlar uygulanır. Yapılacak bu işlem sadece 2 dakika sürer. Bu anestezi süresince kişiden kişiye değişen küçük bir acı hissedilebilir. Sonrasında ağrı biter, daha sonra saçların toplanması da kesinlikle ağrısız bir biçimde ilerler.

Ardından da ekim yapılacak yere aynı işlem uygulanmaktadır. Arka taraf uyuştuğundan dolayı, ekim yapılacak bölgede diğerine göre daha az acı hissedilir. Sonrasında uygulanacak tüm işlem ağrısız bir şekilde devam eder.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.