Saç ekimi uygulamasında, ekim yaptıran kişilerin yorumları ve bilimsel araştırmaların sonucuna bakarsak hem FUT hem de FUE yöntemiyle yapılan saç ekimi başarı oranları hemen hemen birbirine yakındır. Saç ekimi başarı oranı ortalama %98 – %99 civarında denilebilir.

Saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörler, saç ekimi gerçekleştiren kişinin bilgisi, tecrübesi, anatomi ve fizyolojiye yatkınlığı ve eğitim seviyesiyle ilgilidir. Tabiiki saç ekimi yapılan kişinin saç yapısı, alınacak bölgedeki saç miktarı ile ekilecek bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Saç ekimi uygulamasında başarıya etki eden faktörler, saç ekimi işlemini yapan uzmanın bilgisi, tecrübesi, ekibinin yeterliliği ve eğitim seviyesiyle ilgilidir. Tabi ki saç ekimi yaptıran bireyin saç yapısı, saç kökünün alınacağı alandaki saç teli miktarı ile ekilecek alanın açıklığına göre değişiklik gösterebilir.

Bir saç ekimi uygulamasının başarılı olup olmadığı konusunda bir şey söylenebilmesi için öncelikle doğallığına bakılması gerekmektedir. Saç dökülmesi yaşayan bireylerin saç ekimi yaptırdığını normal bir insanın anlayamaması gerekmektedir. Saç ekimi işleminde ekilen saç kökleri doğal bir görünümdeyse belirli sıklıktaysa ve saç tellerinin yoğunluğu yeterli şekilde yapılmışsa ekim işleminin gerçekleştiren uzmanın başarılı olduğu söylenebilir.

2 YORUMLAR

  1. İstanbul da en iyi semtlerden birinde saç ekimi hastanesinde ekim işlemini yaptırdım ve dedikleri gibi önce hemşireler geldi bir takım tahliller yaptılar ve daha sonra doktor geldi ekim işlemin başlar ortalama 5 saat süren bir operasyondan sonra ekim işlemini bitirdiler şuan bekliyorum aradan 5 ay geçti saçlarımın gelişimi iyi gidiyor bu şekilde devam ederse saçlarım 1 yılın sonunda iyi bir sonuç verecektir.

  2. Dinçer umarım saçlarını gelişimi en iyi şekilde ilerler. Bende saç ekimi yaptıracağım ama hangi saç ekimi merkezinde yaptırayım bunu bilmiyorum.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.