Saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin alınarak saç dökülmesi meydana gelen saçsız alana nakil işlemidir. Saç ekimi uygulamasında saç kökleri kafanın arka kısmından yani ense bölgesinden gerçekleştirilmektedir. Çünkü bu bölgedeki saç kökleri dökülmemeye kodlanmıştır.

Saç ekimi seyrek alanlara yapılırsa mevcut saç kökleri zarar görür mü?

Saç ekimi operasyonlarında seyrekleşmiş alanları sıklaştırmak mümkündür. Ancak sıklaştırma işleminde kanallar slitle açılırsa mevcut saç kökleri zarar görür. Delerek ekim yapılırsa, örneğin Choi iğnesi kullanılırsa mevcut saç kökleri zarar görmez.

Saç ekimi sonrası saçlar uzar mı?

Saç ekimi uygulamasında ekilen saç kökleri ortalama 40 gün sonra çıkmaya başlar ve devamında şok dökülme dediğimiz olay ile dökülür 3 ay sonra tekrar çıkar, uzamaya devam eder 9 – 10 sonra tıraş olabilecek duruma gelir, 12 – 13 ay sonrasında tamamen doğal halini almış olur ve çıkış evresini tamamlamış olur.

Saç ekiminde ekilen saç kökleri özel bakım gerektirir mi?

Saç ekimi sonrası ekilen saçlar farklı özel bir bakım gerektirmez. Kendi saçınız gibi kestirebilir, taraya bilir ve yıkabilirsiniz.

Saç ekiminde ekilen saç kökleri tekrar dökülür mü?

Saç ekimi operasyonu ile ekilen saç kökleri ömür boyu dökülmemek üzerek ekilmektedir. Sağlık problemi olmayan bireylerde ekilen saç kökleri kesinlikle dökülmemektedir.

Saç ekimi operasyonu ne kadar sürer?

Saç ekimi operasyonları tecrübeli bir doktor ve 3 kişilik bir ekiple ortalama 6 – 8 saat zaman almaktadır. Bu süre zarfında ise 3000 greft yani ortalama 7000 saç teline yakın saç kökü ekilmektedir.

Saç ekimi esnasında ve sonrasında ağrı olur mu?

Saç ekimi operasyonları loka anestezi altında yapılmaktadır bu sayede kesinlikle saç ekimi operasyonu esnasında ve sonrasında ağrı olmaz.

2 YORUMLAR

  1. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak hangi yöntemi kullanacağımı bilmiyorum doktorum FUE yöntemi ile operasyonu gerçekleştireceğini söylüyor acaba bu yöntemle saç ekimi işlemini yaptırsam mı arkadaşlar.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.