saç ekiminde önemli bir kaç aşama
saç ekiminde önemli bir kaç aşama

Saç ekimi ameliyatına karar vermeden önce, yapılması gereken ve incelenmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detayların doğru bir şekilde analiz edilmesi, hasta beklentisinin karşılanması adına oldukça önemlidir.

Birinci aşama; operasyona karar verme ve beklentiye göre doğru doktorun bulunmasıdır. Hasta operasyona karar verdikten sonra, nasıl bir operasyon olacağına dair çeşitli doktorlardan bilgi alması gerekmektedir. Bu bilgi alışverişi doktor ile karşılıklı ve birebir olması, daha iyi bilgi alınmasının önünü açacaktır.

İnternet üzerinden ya da telefon ile alınan bilgiler, ortalama bilgi yani ön bilgi olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple hasta ve doktorun karşılıklı bir araya gelip, saç analizinin birebir yapılması en doğru yaklaşım olacaktır.

İkinci aşama; ameliyatın gerçekleştirilmesidir. Bu aşamada, saç ekimi öncesi saç analizi muayenesi ile yapılan planlamanın doğru şekilde işlemesi sağlanmalıdır.

Hastanın belirlenen verici donör bölgelerinden kökler çıkartılır ve kel olan bölgeye ekim işlemi gerçekleştirilir. Kolay görünen bu işlem, oldukça fazla detayları içinde barındırmaktadır. Bu sebeple yapılan planlamanın doğru işlediğinden emin olunmalıdır.

Üçüncü aşama; saç ekimi sonrası yapılması ve dikkat edilmesi gerekenlerdir. Bu aşamada operasyon sonrası, operasyonun durumuna göre değişiklik gösteren bazı kurallar hastaya anlatılır ve bu kurallara eksiksiz uyulması beklenir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.