Saç ekimi sonrasında komplikasyon ve riskleri minimuma indirgemek için size neler yapılacağı merkezler tarafından bildirilmelidir. Saç ekimi operasyonundan bir kaç gün sonra normal yaşam aktivitelerinizi kısıtlamak gerekebilir. Çünkü ekilen saçların yeniden dökülmemesini sağlamak gerekir. Spor ve benzeri etkinlikler 10 günden sonra yapılmalıdır. Yinede doktorunuz size bu konu hakkında tam bir bilgi vericektir.

Doktorunuz kızarma, morarma ve  şişme gibi olası küçük rahatsızlıkların olmaması için size oral ve topikal ilaçlar verebilir.
Ekilen saç greftlerinin yerlerine oturması yaklaşık olarak 5-6 gün sürer. Saç greftlerinin ekildiği yerde kırmızılıklar ve kabuklanmalar görünecektir. Bu kabuklar yaklaşık olarak 15 gün içinde dökülürler. Ekilen greftler belirli bir zaman sonra dökülürler ve 3-6 ay arasında tamamen çıkmaya başlarlar. 15-18 aylık bir süreç sonundada tamamen büyüme gözlenir.

2 YORUMLAR

  1. Bence saç ekimi yaptıracak kişilerin önce saç ekimini yaptırmak için karar vermeleri gerekli ben 5 yıl önce saç ekimi yaptırdım doktorum saoslun işinin ehliydi ve çok güzel iş çıkardı ve şişmdi saçlarım çok iyi durumda bence önce saç ekim merkezlerine gidip gerekli bilgileri doktorunuzdan edinmelisiniz ve daha sonra saç ekimini yaptırın gerisi zaten gelir ondan sonrası yavaş yavaş yapılan önemli ama uygulaması basit olan işlemlerdir.. saç ekimini kel olan herkesin psikojik açıan yaptırmaları gereklidir bence.

  2. S.a Arkadaşlar ben de saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum biraz araştırma yaptım halada devam ediyorum zaten araştırmaya sizlere sorum şu olacak acaba saç ekimi merkezini varmı tavsiye edeceğiniz ?

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.