Saç ekiminin insan sağlığı üzerindeki etkileri gerekli şekillerde ve kurallara uygun ortamlarda yapıldığı zaman olumsuz etkileri görülmemiştir buna saç ekimini yapan uzman ekibinde hassasiyeti dahildir. Aşağıda daha açık ve net anlatımı bulunmaktadır.

Saç ekim ameliyatların gerekli kriterlere uygun şekillerde yapılmışsa sağlık yönünden hiçbir olumsuz faktör yoktur. Aksine saç ekimi ameliyatının, kişinin öz güvenini ve çevreyle iletişimin kalitesini artıran sonuçlar olduğu düşünülürse sağlık yönünde çok olumlu etkileri olduğu söylenebilir.

Saç ekimi merkezlerinin ortamında ve uzman bir ekip ile yapılıyorsa komplikasyonla karşılamak çok zordur. Saç ekimi işleminde kullanılan malzemeler temizlik kurallarına uygun şekilde sterilize edilerek muhafaza edilir yani korunur ve neredeyse tamamına yakını disposible (tek kullanımlık) malzemelerden oluşmaktadır. Saç ekimini yapacak ekibin hassasiyeti, kullanılan malzemelerin özenle seçilmesi ve gerekli kurallara uyulmasının yanına saç olan derideki dolaşımın fazlalığı sebebiyle enfeksiyon riskinin hemen hemen imkansıza yakın olması saç ekimi uygulamalarını kolaylaştırmakta ve sağlık üzerindeki olumsuz etki ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Kişilere saç ekimi uygulama sonrası en az dozlarda verilen ilaçlar yardımıyla süreç tamamen kontrol altına alınır ve kişi gönü rahatlığıyla sosyal hayatına geri dönebilir.

Saç ekimi işleminde gerekli tedbirler alındıktan sonra hiçbir bir şekilde saç ekiminin sağlık üzerindeki etkileri olumsuz yönde olmamaktadır.

1 YORUM

  1. bende saç ekimi yaptırım bundan 11 ay önce şuan için saçlarımın durumu gerçekten çok iyi. saç ekimi işlemini sağlık üzerinde öyle kötü etkileri bulunmamaktadır.

    yazıda da belirttiği gibi saç ekimi işleminin steril ortamlarda yapılması, ameliyathane ortamlarının temiz ve titizlikle kullanılması ve saç ekimi ameliyatında kullanılan malzemelerin temiz olması bunlara bir etki bunların temizliği çok önemlidir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.