Greft: Verici (Donör) bölgeden saç alınarak saç dökülen bölgeye nakil etmek için hazırlanan saç foliküllerine Greft denir. Kısaca saç kökü de diyebiliriz. Greflerin şekilleri ve boyları birbirinden farklı olabilir Daire şekilli greftler neredeyse 10 – 15 saç teli içerir. Daha küçük greftler de vardır onlar ise 2 ila 4 saç teli içermektedir. Şekillendirmek istenilen saç derisine şeritler halinde yerleştirilen slit greftler ise hemen hemen 10 saç teli içerir. Uzun ince greftlere strip greft denir. Yaklaşık 30 – 40 saç teli içermektedir. Greftdeki her bir saç foliküllerinin sayısı kullanılmakta olan saç ekim yöntemine göre farklıdır. Greftlerin her biri tek bir saç foliküş de içerebileceği gibi tek bir foliküler ünite birden fazla foliküler ünite veya 20 ve hatta daha fazla folikül de içerebilirler.

Saç ekim merkezleri greft başına fiyat/ücret talep etmektedirler.  Gelelim greft sayıları ne zaman belirlenir greft sayısı hastaları saç açıklığı görüldükten sonra kesinlik kazandırılarak belirlenir. Her bir greft başına ücretlendirme 500 – 1000 grefte kadar uygulanan saç ekimlerin de 1 greft yaklaşık 2 Euro dur. Saç ekimlerinin büyümesi ile birlikte 1000 – 2500 grefte kadar ücretleri 1,5 Euro’ya kadar düşmektedir.

 

6 YORUMLAR

  1. Selamlar.. artık öyleki sonunda sonunda diyorum uzun zaman önce saç ekimi ameliyatına karar verdim haliylede saç ekimini araştırmaya başldım biçok yazı okudum internet ortamında saç ekim konusuunda biraz fiki sahibi oldum bu sayede tabiki.

    Ve birde greft sayısı hesaplamayı, greft nedir, greft başına fiyatlandırmayı araştırıyorum uzun zamandır bir sürü yazı okudum bu başlık altında ama hiç birinde istediğim sonu bulamadım ama sonunda sacekimibilgisi.com yani burda buldum ve istedigim verimi aldım aradığım şeyi buldum emeğinize yürğinize sağlık gercekten açıklayıcı yazılarınız var… iyi günler..

  2. S.a Bende iki yıl önce saç ekimi yaptırdım arkadaşlar gerçekten çok etkili bir yöntemdir tavsiye edebilirm ben saç ekim yaptırdıgımda kafamın tepe kısmında neredeyse hiç saç yoktu şimdi ise saç la dolu saolsun doktorlarım çok iyi bir iş çıkardı saç dökülmesi yaşayan herkese tavsiye edebilirm ..

  3. Saç ekimi işleminde anlamadıgım ne konu greft olayıydı ve bu sitede ki makalenizi okuduktan sonra artık tam olarak gerft olayınıda çok iyi anladım nasıl alındığını ve ekildiğini emeğinize sağlık site yönetimine çok teşekkür ederim…

  4. Saç ekimi fiyatları ile ilgili hiç bir sitede net bir fiyat bulamadım bilgisi olan varmı acaba saç ekimi yaptıracagım fakat hazırlıksız olmak istemiyorum..

  5. Saç ekimi yaptıramayı düşünenlerden biriside benim 2 ay önce karar aldım ve bu işlemi yaptıracağım. Saç ekimini araştırırken karşıma greft denen birşey çıktı ne olduğunu bilmiyordum kafama takılmıştı bu anlaşılır makaleniz sayesinde greftin ne olduğunu ne nasıl hesaplandığını anlamış oldum emeğinize sağlık.

  6. benim alnım ve alnımın yanı açık saç ektirmek istiyorum yanlız alnım doğuştan açık ve sonradan birazı dokuldu onceden saç olmayan alna saç ekilirmi en az gref nekadar ouyor fiyattada bilgilendirirseniz sevinirim ocakta 3 arkadaş ektirmeyi duşunuyoruz teşekkürler

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.