Saç Mezoterapisi saçın ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri bulunduran özel serumların, özel yöntemlerle saç kökünün bulunduğu derinin orta bölümünden enjekte edilmesi işlemidir. Saç Mezoterapisinin görevi saçlarda canlanmayı sağlamak ve hangi nedenlere bağlı olsa da (genetik-stres-mevsimsel vs. )saç dökülmelerine son vermektir. Saç Mezoterapisi saçlı deriye uygulanıp tamamen saçsız bölgede uygulanmaz.

Mezoterapi saç köklerinin daha sağlıklı ve yaşam boyu sürecek saç telleri oluşturabilmesi için saçın ihtiyacı olan maddelerin doğrudan saçlı deri içine verilerek saç köklerinin daha aktif hele getirilme işlemidir saçlarda dökülmeyi önlemek saçları korumak ve daha sık hale getirmek için uygulanan bir yöntemdir. Saç Mezoterapisi içinde bulunan maddeler saç köklerinin beslenmesini sağlar içerisinde vitamin mineral ve anti oksidan barındırır.

Saç Mezoterapisi yönteminden mevsimsel saç dökülmesi strese bağlı saç dökülmesi artı saçlarını daha canlı ve gür bir hale getirmek isteyenler yararlanabilirler. Mezoterapi sayesinde saça sunulan faydalı maddelerle saçlar daha hacimli ve daha parlak bir görünüme kavuşur. Saç Mezoterapisi ile saç köklerinde kan dolaşımı sağlanır saç kökü hücrelerinde çoğalma ve büyüme kendini göstermeye başlar. Saç Mezoterapisi 7-10 gün aralıklarla yapılır kişinin saç dökülme miktarı ve saçın hasar durumuna göre 4 veya 10 seans uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi ince uçlu iğnelerle uygulanır az miktarda acı hissedilebilir ancak çıkan sonuçlar hastaları gayet memnun ettiğinden bu acıya dayanılması çokta zor değildir. Saç Mezoterapisinin istenilen sonuçları vermesi kişinin sağlığı ile de eş orandadır kişinin saç dökülmesine neden olacak bir hastalığı varsa öncesinde tedavi edilip sonra Mezoterapi yapılması gerekir eğer kişinin hastalığının yeniden tekrar etme durumu olursa mezoterapide buna bağlı olarak etkisini kaybedebilir böyle bir hadisede Mezoterapi aylık ya da 3 aylık dönemlerde tek seansla tekrarlanırsa daha iyi neticelere ulaşılır.

Saç Mezoterapisinin yan etkisi yoktur saç dökülmesi yaşayan herkes de ve çocuklarda saçkıran denilen rahatsızlıkta da bu yöntem uygulanır ağrısız ve acısız denilebilir. Saç Mezoterapisi kesinlikle dermatologlar tarafından yapılmalıdır çünkü saçın yapısını en iyi bilenler onlardır saç Mezoterapisi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bir şey yoktur kişi günlük yaşantısına devam edebilir. Saç Mezoterapisi fiyatları ise ortalama 12 seans üzerinden bir saç ekimi maliyetinin yaklaşık olarak 4 te 1 i kadar tutmaktadır.

 

 

6 YORUMLAR

 1. Selamlar.. Son yıllarda saçlarım dökülmeye başlamıştı saç tellerim çok sayıflamıştı ve öyleki cansız dı dokunsam hepsi elime gelecek sanardım saçlarıma dokunmazdım bile bu yüzden daha sonra biraz araşrtıma yaptım saçlarımın dökülmeye başlama sebebini ve edindiğim bilgilere göre menapoz döneminde olduğum için saçlarım dökülmeye başlamıs önce saç ekimi düşündüm ve saç ekimini araştırmaya başladım fakar benim saçlarım henüz saç ekimi yaptıracak akdar dökülmemişti ve saç ekimini araştırırken saç mezoterapisi yöntemiyle karşılaştım neydiki şimdi bu saç mezoterapisi hemen araştırmaya koyuldum ve araştırmlarımın neticesinde anladım benim derdimin dermanı saç mezoterapisiymiş…

  Saç mezoterapisi güçüz, ince, cansız saç tellerini eski haline çevirere daa güçlü, daha canlı ve dana sağlıklı hale getirmek için saç tellerine gerekli vitamin ve minerallerin verilmesiymiş… Bunu öğrenir öğrenmez saç ekim merkezlerini araştırdım ve en iyi saç ekim merkezine gittim doktorlarla görüştüm ve saç mezoterapisi yaptırdım iyikide yaptırmışım sonuç beni çok memnun etti ve şimdi saçlarım dökülmüyo ve eskisinden daha sğlıklı ve canlı diye bilirim.. Herkesin saç kaybı yaşayan kişilerin saç ekimi yöntemlerini araştırmalarını ve düşünmlerini tavsiye edeiyorum.

 2. Saç ekimi bilgileri edine bilmek için iki gündür internet ortamında girmediğim saç ekimi sitesi kalmadı neredeyse ama hiç birinde doğru dürüst bilgi bulamadım tabi ki bu siteye girene kadar gerçekten on numara yazılarınız var inşallah yolunuzu şaşırmadan bu şekilde ilerlersiniz.

 3. Selamlar…
  Bende 3 yıl önce saç mezo terapisi yaptırmıştım gerçekten çok etikili bi yöntem arkadaşlar saçlarım bir anda hızla dökülmeye başlamıştı ve çaresini ararken bi çok tavsiye aldım ama kulaktan duyma hiç birşeyle uğraşmadım en iyisi saç ekimi merkezlerine gitmek diye düşünerek işe koyuldum ve doktorum saç mezoterapisi yöntemi ile engelleye biliriz dedi ve hemen işlemlera başlamasını istedim doktorumdan ve uygulamayı yaptılar sonuç çok iyiydi ve saçlarımmın dökülmesi durdu ve daha güçlü duruma geldi memnunum halimden şimdi.

  Herkese tavsiye edebilirim.

 4. Slm..
  Saç mezoterapisi gerçekten çok etkili bir yönte arkadaşlar rahatlıkla yaptırabilirsiniz..

  Saçlarım dökülmeye başladığında bende ilk günlerde duyduğum her yöntemi uygulamıştım yumurtalı, sarmısaklı bilmem neli yöntemler kulaktan duyma ne varsa denedim ama etkisi olmadı bende bilimsel yolları denemeye karar verdim ve saç ekim merkezine gittim uzmanlarla görüştüm saç mezoterapisi uygulamaya karar verdik ve saç mezoterapisi yaptırdım şimdi saçlarım çok iyi durumda..

 5. Merhaba..
  Ben iki yıl önce saç mezoterapisi yaptırdım ve saçlarım çok iyi durumda ilk seansda bir etki göremedim ve huzursuz olmaya başlamıştım sanki paramı boşa harcıyormusum gibi geliyordu ama doktorum ikinci seans için bir şekilde beni ikna etti ve ikinci senı uyguladık sonunda etki görmeye başlamıştım üçüncü seansın yaklaştığı günlerde saçlarımın canlanmaya başladıgını ve güçlendiğini net olarak görmüştüm ve seanların hepsini tamamladım iyiki doktorumu dinlemişim ve saç mezoterapisi yaptırmışım..

  Eğer saçlarınız dökülüyorsa kesinlikle kulaktan duyma tabiri caizse kocakarı ilaçları kesinlikle kullanmayınız en iyi yol bilimsel yol.. Saç mezoterapisini hepinize tavsiye edebilrim.

 6. Iyi günler benim oğlum budertten sac kıran oldu 2 yıldır uğraşıyoruz biz mezotarapi yı düdük acıklarmısınız nasıl ulaşabiliriz zize

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.