Erkeklerin makyajı olarak da bilinen sakal ve bıyıklar, bazı sebepler dolayısı ile dökülebilmekte veya herhangi bir şekilde sakal ve bıyığın çıkmadığı erkekler görülebilmektedir. Günümüzde sakal ve bıyıkların tedavisi bulunmaktadır. Bu tedaviye sakal ve bıyık ekimi denmektedir. Tıpkı saç ekimi yöntemine benzeyen bu tedavi yönteminde genellikle Fue teknolojisi kullanılmaktadır. Fue yöntemi ile yapılan sakal ve bıyık ekimi daha kolay olmakta ve hastaların tedavi sonrasında ağrı veya acı hissetmemesi sağlanmaktadır.

Bazı erkeklerde strese ve sıkıntıya bağlı olarak veya çeşitli hastalıklar nedeniyle oluşan sakal ve bıyık dökülmelerinin yanında doğuştan sakal ve bıyık çıkmaması da görülebilmektedir. Bu tip erkeklerin başvurduğu bir yöntem olan sakal ve bıyık ekimi, oldukça iyi bir çözüm olmaktadır.

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrasında Yapılması Gerekenler

Tıpkı saç ekim yöntemine benzeyen sakal ve bıyık ekimi sonrasında dikkat edilmesi ve uygulanması gereken bazı maddeler bulunmaktadır. Sakal ve bıyık ekiminden sonra yüzde kan pıhtıları ve kabuklar oluşabilmektedir. Bu pıhtıların veya kabukların 24 ile 48 saat arasında temizlenmemesi gereklidir. İlk banyo, işlemden en az 2 gün sonra yapılmalı ve bu banyo sırasında kan pıhtılarının temizlenmesi gereklidir. 2 gün boyunca yüzde kalan kan pıhtıları sivilce tarzı kızarıklıklar yapabilmektedir. Ayrıca sakal ve bıyık ekiminden sonra kızarıklıklar olduğu gözlemlenmiştir. Bu tip durumlarda korkulmaması gereklidir. Bu kızarıklıklar 1 ile 2 hafta arasında geçmekte ve yüz eski pürüzsüz haline geri dönmektedir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.