Saç ekimi gelişen sağlık teknolojileri ile birlikte uygun koşullara vakıf kadın veya erkek farketmeksizin uygulanabilen estetik görüntümüzü güzelleştiren işlemler bütünüdür.saç ekim işleminden beklenilen sonuçların alınabilmesi için tam donanımlı bir hastahanede uzman doktor ve uzman ekip tarafından yapılması gereklidir.
Saç ekimi işlemi artık çok profosyonelce yapılmaktadır.Ancak ekim yaptıracak kişinin saglık koşullarının iyi olması ekim sırasında yada sonrasında kişi için geri dönülmez durumların oluşmasını önler.Ekim yaptırmayı düşünen kişiler önce saglık durumlarını degerlendirip sonrasında estetik görünüme önem vermelidirler.Özallikle bazı hastalıklarda saç ekimi işlemi yapılması uygun degildir bu hastalıklardan biride Tansiyon hastalığıdır.

 

Ancak normal tansiyon hastaları doktor izin verdigi taktirde gözetim ve kontrol altında bu işlemi yaptırabilir Tansiyon yükselmesi başka komplikasyonlara sebebiyet verebilir ve kişi hayati tehlike altına girebilir o nedenledirki yüksek tansiyon hastalarına saç ekimi işlemi yapılmasını doktorlar tavsiye etmez.

Tansiyon düşürülmüş olsada saç ekimi işlemi sırasında yüksek tansiyon hastalarında heyecandan ötürü ani yükselmelerle birlikte saglık sorunları nüksedebilir estetik görünümü düzeltmek amaçlı yapılan operasyonlar eger hastanın saglıgını tehdit ediyorsa sadece güzel görünüm için yapılmamalıdır.saç ekimi basit görünen bir operasyon şeklidir ancak nekadar kolay gibi gözüksede uygulama öncesinde ve uygulama sırasında önemle dikkat edilmesi gereken özel durumlar vardır.

Bunların başında hastanın öncelikle saglık kontrolünden geçmiş olması ve operasyonu etkileyecek herhangi bir saglık sorunu teşkil etmemesidir,böylece operasyon işlemi sırasında hem doktor hemde hasta tarafından bu işlemin sorunsuz geçmesi saglanmış olur.zaten işlem yapılacak kişi uzman doktoruna varsa tüm rahatsızlıklarını ayrıntılı olarak anlatmalıdır nitekim işlem sırasında uygulanacak bazı ilaçlar tansiyon hastaları için uygun olmayabilir normal tansiyon rahatsızlıgında ekim işlemi kontrol altında yapılabilir ancak işlem sonrası iyileşmeler belirlenmiş süre içinde degilde daha uzun vadede gelişebilmektedir.

Tansiyon hastaları için saç ekimi işlemi doktor kontrolünde yapılabilir denilir fakat yüksek tansiyon hastaları saç ekimi işlemi sırasında, gelişebilecek başka komplikasyonlar nedeni ile yapılması uygun degildir.

3 YORUMLAR

  1. bende 4 yıl önce saç ekimi yaptırdım ve sonucundan gayet memnunum şimdi düşünüyorumda iyiki saç ekimi yaptırmısım. Bence her saç kaybı yaşayan kişinin saç ektirmesi gerek çünkü o psikoloji ile yaşamak çok zor arkadaşlar…

    Birde tansiyon rahatsızlıgı olup ve saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin doktorlarına tansiyon hastalığı olduğunu ve kullandığı ilaçları doktorlarına bildirsinler çünkü doktorosunuz size saç ekimini ona göre yapacaktır. Tansiyon hastaları saç ekimi yaptıramaz diye birşey yok sadece normal kişilere göre iyileşme süresi biraz daha uzun sürer hepsi bu.

  2. Selam.. Benim bir sorum olacaktı benim şeker hastalıpım var ve saçlarım dökülmeye başladı acaba saçlarımın dökülmesinin bitmesini beklemeliyim saç ekimi yaptırmak için ve şeker hastalığım saç ekimi ameliyatına engel olurmu ?

  3. Eğer saç ekimi yaptıracak kişiler kalp ya da tansiyon hastası ise bunu kesinlikle doktorlarına bildirmeleri gereklidir çünkü doktorunuz buna göre belirli önlemler alacaktır ve eger böyle bir rahatsızlığınız varsa kesinlikle en kalitesi saç ekim merkezlerine ve en kaliteli doktorlara kendini teslim edin yoksa çok kötü sonuçlar doğabilir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.