Saç sağlığının korunması için yapılması gerekenler…

Saç sağlığının bozulmasında en önemli etkenlerden biri genetik nedenlerdir. Birinci derecede yakınlarında saç dökülmesi olan kişilerin saç kaybı açısından risk grubunda yer almaktadır.

Saç Analizi Yaptırmalımıyım?

Özellikle erkeklerde 18 yaş sonrası görülen dökülmeleri anlamak için yaptırılması önerilmektedir. Yine aynı şekilde saç kaliteniz, dökülme tipi ve saç hastalıklarına dair bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Muayene Kadar Önemlidir!

Bir nevi saç muayenesi anlamına gelen saç analizi size tehlikeyi erken bildirme imkanı sunacaktır. Örnek genetik dökülme yani ailesel vakalar dökülmeden önce saçlarda kalite kaybı, incelme, donuklaşma gibi sorunlara neden olur. Özellikle anne babasında dökülme sorunu olan biri saç analizi yaptırdığında kendisinde tehlike olup, olmadığını görecektir. Henüz dökülme başlamadan önlem alması için süper bir fırsattır.

Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Bunu evde yapma imkanınız yoktur. Çünkü teknolojik cihazların yardımı ile yapılmaktadır. Trikoskop adı verilen cihazlar ile saç derisi ve saç teliniz 100 kat’a varan zoom özelliği olan cihazlarla yapılmaktadır. Saçlı deri ve saçlarınızda olan sorunları bu şekilde teşhis etmektedir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.