Yaşam bazen bayanlara farklı şekillerde kötü sürprizler sunabilmektedir. Bayanlara dair birçok hastalık türü görülmüştür. Bunlardan biri de çağın hastalıklarından biri olan göğüs kanseridir. Göğüs kanseri üzerinde pek çok etken vardır. Bunlar teknolojik aletlerin yaptığı radyasyon kötü beslenme besinlerde bulunan tarım ilaçları olarak sınıflandırılabilmektedir. Doğru tedaviler yapıldığında göğüs kanseri hızlı bir şekilde yok olabilmektedir ancak çok ileri bir safhada ise bazen göğüs kaybı ile sonuçlanabilmekte ancak bu şekilde kanser vücuttan uzaklaşabilmektedir. Kötü hücreleri uzaklaştırdıktan sonra göğsü alınan bayanlar kendilerini kötü hissetmektedir. Nedeni ise kadınsı görünümlerinden bir şeylerin eksilmiş olmasıdır. Ancak bu durumlar için artık estetik sektörü bayanlara imkanlar sunmuş ve yeniden kadınsı görünümlerini alarak özgüvenlerini yenileme imkanı vermiştir. Oldukça gelişen estetik sektörü bu tip zorunlu durumlarda ya da zorunlu olmayan hallerde bayanların istekleri üzerine meme büyütme ameliyatı uygulamaları yapılabilmektedir. Özellikle meme protezleri sayesinde bayanların yeniden eski günlerine dönmüş gibi hissetmeleri onları mutlu kılmaktadır. Meme büyütme ameliyatı son derece kolay bir işlemdir protezin yerleştirilmesi ile ve sizin karar verdiğiniz boyutun göğüslerinize oturtulması ile operasyon sonuca varır. Ancak Göğsünüz çok fazla sakmış durumdaysa göğsünüzü büyütmek bu bozukluğu gidermeyecektir. Bu nedenle bu ameliyatı ek ameliyatlarla desteklemeniz gerekebilir göğüsleriniz çok sarkmış bir durumda ise. Eğer bir problem yoksa göğüs ameliyatları kişilerin tercihleri üzerine dış görünüşlerini değiştirmek için yapılan ameliyatlarıdır.

Saç ekimi operasyonu kısaca başın arka bölümünden saç köklerinin alınıp, saç dökülmesinin oluştuğu alanlara aktarılmasıdır. Bir çeşit yer değiştirme operasyonu da denilebilir. Başın arka kısmında kalan saçlar ömür boyu uzama kapasitesine sahip donor dominant olarak bildiğimiz saçlardır. Bu saç kökleri kelleşmiş alanlara aktarıldığında saç uzatma yeteneklerini yitirmezler. Dominant verici saha İstanbul saç ekiminin bilimsel temelini oluşturmaktadır. Başın arka kısmında yeterli verici saç kökü olan her birey saç ekimi için uygun adaydır. Geçmişte saç dökülmesi yaşayan birçok hasta saç ekimi için uygun aday değilken, modern tekniklerin gelişmesi, saç ekiminin bir sanat olarak algılanması ile saç kaybı sorunu yaşayan hemen herkese bugün saç ekimi yapılabilir. Günümüzde FUE saç ekimi ile elde edilmek istenen sadece aktarılan köklerin yetişmiş olması değil, doğal görünümlü bir sonuç elde etmektir. Kimse saç ekimi yaptırdığının fark edilmesini istemez.

Yaşam ve görüntü kalitesinin yükselmesi için, saç dökülmelerinin önüne geçmek gerekmektedir. Bu anlamda, her şeyden önce dökülme nedeni saptanmalıdır. Beylerde görülen hormonsal dökülmelerin çaresi saç ekimidir. Saç ekimi konusunda uzman kurumlardan yardım almak gerekmektedir. Aksi takdirde, doğal olmayan ve gelişigüzel yapılmış saç ekimleri söz konusu olabilir. Bu anlamda, Estethica, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir merkezdir. Sağlık ve güzellik merkezi olan Estethica, tıp alanında birçok konuda hizmet vermektedir. Saç dökülmesi bunlardan biridir. Merkezin çalışmalarından haberdar olmak ve tedavileri konusunda bilgi almak için internet sitesinden yararlanabilirsiniz. Estethica.com adresine genel arama motorlarından hemen ulaşabilirsiniz. Öte yandan, sosyal paylaşım siteleri olan Twitter ve Facebook dan merkezin sayfasına ulaşmanız mümkündür. Çağrı merkezi de düzenli şekilde hizmet sunmaktadır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.